Nejvýznamnější a nejprestižnější šachová událost na jihu Čech se blíží. Od 29.června do 7.července se uskuteční mezinárodní šachový festival, který pořádá naše šachová univerzita.

 

 

 

Festival si získal vysokou prestiž nejen v České republice, ale i v zahraničí. Je to dáno komfortním prostředím v hracích prostorách a zajímavou nabídkou ubytování v Clarion Congress Hotelu****. Festival se skládá ze tří uzavřených turnajů a dvou otevřených turnajů.

Kromě výsledků je samozřejmě zajímavé sledovat, zda některý z účastníků splní normu mezinárodního mistra či dokonce velmistra. Dalším bonusem festivalu je to, že jako jediná šachová akce v ČR využíváme elektronické šachovnice ve všech turnajích. Všechny partie je proto možné sledovat on-line a trenéři získají bezpracně zápisy partií všech svých svěřenců.

 

V současné době je přihlášeno přes 130 šachistů z 18 zemí, mimo jiné z Kanady, USA, Japonska, Indie, Islandu, Thaj-wanu, Singapuru, ale i z Kazachstánu a TurkmenistánU a dalších. Radost máme z účasti celé řady našich svěřenců, kteří si nenechají ujít tuto výjimečnou příležitost utkat se ze zahraniční konkurencí a zajímavými soupeři. Ostatně to je jediná cesta k jejich výkonnostnímu růstu.

Festival je uznán městem České Budějovice jako zvlášť významná akce a je městem finančně podporován. Podporován je i Jihočeským krajem. Festival slavnostně zahájí primátorka statutárního města paní doc. Dr. Ing. Dagmar Škodová Parmová.

Podrobnosti o festivalu naleznete v propozicích.