Ve dnech 9. až 12.května probíhal v Nových Hradech krajský přebor mládeže - jednotlivců v praktickém šachu. My jsme na něj vyslali celkem 14 mladých šachistů. Jejich výsledky nás potěšily, máme dva přeborníky kraje, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Velice slušně byly obsazeny kategorie H14 a H16. Na mladších kategoriích byl ještě znát výpadek zapříčiněný covidem. V nejmladší kategorii do 10 let jsme měli dva zástupce. Vedli si velice zdatně, na 2.místě skončil David Herál a na 3.místě Erik Rychlý. Oba hoši si vybojovali postup na Mistrovství Čech do 10 let (listopad 2024). Na mistrovství je ještě doprovodí Kryštof Paulík, který si na toto mistrovství vybojoval přímý postup.

V kategorii H12 jsme měli také dva zástupce. Přes zaváhání v poslední partii si titul krajského přeborníka vybojoval Ríša Haupt. Na 4.místě se umístil Adam Herál. Také oba tito hoši si vybojovali postup na Mistrovství Čech do 12 let (říjen 2024).

I v kategorii H14 startovali dva naši svěřenci. Daniil Yurchenko obsadil 6.místo. Velká škoda, že nedotáhl do zdárného konce vyhranou partii v posledním kole. To by mu zajistilo 4.místo a také postup na Mistrovství Čech do 14 let. Škoda. Na 9.místě se umístil Peťa Pešek. Peťa měl stejně jako Daniil nejvyšší pomocné hodnocení, což znamenalo, že se potkali s nejsilnějšími soupeři. Bohužel nevyužil všechny možnosti, které si v partiích připravil.

Nejsilněji byla obsazena kategorie H16. V této kategorii startovalo 8 našich svěřenců. Nejlépe se hrálo Alexandrovi Gregorovi, který měl již zajištěn přímý postup na Mistrovství Čech do 16 let. Saša splnil na 100% svoji roli favorita, prošel suverénně turnajem se ziskem 6½ bodu ze 7 partií a získal titul krajského přeborníka.

Výborně si vedli i Nicolas Čech, který obsadil 3.místo a Karim Mountassir, který obsadil 4.místo. Oba hoši si také vybojovali postup na Mistrovství Čech do 16 let (říjen 2024). Spokojen musí být se 6.místem Vojta Vítek. Vojta se připravuje o lepší výsledky volbou méněcenných zahájení, což mu u silnějších soupeřů již neprochází.

Velice spokojen musí být s 9.místem Jirka Novák. Jirka teprve začíná a zisk 4 bodů (stejně jako 5. v pořadí) v tak silném turnaji je výborný výsledek. Slušný výkon předvedli další nováčci Tomáš Dvořák na 13.místě a Ondra Chadima na 16.místě (oba 3.body). Andrii Mordach teprve sbíral zkušenosti.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme jim hodně úspěchů na Mistrovství Čech. Netřeba dodávat, že příprava na mistrovství začíná již zítra! Děkujeme také za podporu rodičům.