V sobotu 27.ledna se rozběhl seriál Velkých cen Jihočeského kraje v roce 2024. Pořadatelem byla ŠA VŠTE a hrálo se v Českých Budějovicích. Velké ceny se v čtyřech turnajích zúčastnilo 86 mladých šachistů, z toho 20 z QCC.

Ve skupině D začínajících šachistů startovalo celkem 36 šachistů a našim se hodně dařilo. Výborný výkon předvedl Miško Pribyš, který ziskem 6 bodů ze 7 partií dělil 1.-2.místo, ale protože jedinou partii prohrál právě s hochem, se kterým dělil místo a proto se dle pomocného hodnocení umístil na 2.místě.

Velice spokojeni museli být na 3.místě Andriij Mordach a na 4.místě Tonda Urbánek, oba svěřenci Zdeňka Lovčíka. Velice slušné 9.místo patřilo Davidovi Herálovi a 10.místo Žofce Fejfarové. V první polovině tabulky se umístili ještě na 16.místě Erik Rychlý, na 17.místě Jan Brejcha a na 18.místě Nikita Yurchenko. Na 22.místě skončil Olda Klíma a na 23.místě Adam Míchal se ziskem 3 bodů a ani to není špatné.

Ve skupině C si výborně vedl nováček v této skupině Kryštof Paulík. Kryštof obsadil s 4½ body 5.místo, a to v posledním kole přehlédl mat na první řadě, když měl vyhranou pozici s figurou více. Na druhou stranu v předposledním kole vyhrál partii, kde měl materiální nevýhodu, ale jeho soupeř si vlezl do matu. V případě výhry v posledním kole by se Kryštof umístil na 2.místě.

Na 11.místě se umístil Tomáš Dvořák, který uhrál 3½ bodu (50%). Hůře se v těžší skupině dařilo Markovi Dolanovi, který se umístil na 17.místě a Adamovi Herálovi na 18.místě z 20 účastníků.

Ve skupině B příjemně překvapil 3.místem Daniil Yurchenko, který hrál v této skupině poprvé. Ostatním našim svěřencům se moc nedařilo. Ríša Haupt obsadil 12.místo, Tonda Síkora 15.místo a taktéž nováček Oleh Yurchenko 16.místo. Doufáme, že to příště bude lepší.

V nejsilnější skupině A jsme měli dva zástupce. Karim Mountassir obsadil 9.místo. Vůbec se nedařilo Nicolasovi Čechovi, který obsadil až předposlední 13.místo. Nicolas dokázal prohrát na čas vyhranou věžovou koncovku, ale to není zase tak hrozné.