V 1.divizi jsme opět neprohráli

V nejvyšší krajské soutěži se nám docela daří, opět jsme nevyšli bodově naprázdno, naopak soupeř zachraňoval remízu. K zápasu jsme nastupovali oslabeni, protože „A“ tým nám stáhl Edu na 1.ligu a protože si stojíme v tabulce docela dobře, dostali příležitost mladí. Ostatně kvůli nim tuto soutěž hrajeme.

 

 

 

Avšak ani soupeř nepostavil to nejsilnější, co má k dispozici, takže z hlediska soupisek to bylo celkem vyrovnané. Já jsem hrál se soupeřem, se kterým jsem před nedávnem rychle remízoval, což nebývá mým zvykem a protože jsem si nedokázal najít čas na analýzu této minipartie (forsírovaná varianta do cca 20 tahu), zvolil jsem raději jiné zahájení. Proto jsem musel hned od počátku partie vymýšlet a nějak mi nezbyl čas na to, abych se zabýval tím, co se děje okolo.

U Jirky to vypadalo na dlouhý boj, Láďa se nikam nehnal, zato u Pavla Hesse to bylo divočejší, Pavel soupeře pěkně tlačil. Pavel Kouba měl celkem rovnou pozici. Já jsem svého soupeře brzy připravil o rošádu a snažil jsem se toho využít. Dění na šachovnici u Pavla Štěcha mi úplně uniklo. Matěj hrál variantu, kterou jsme si ukazovali asi před 14 dny na kroužku a evidentně se v ní orientoval lépe, než jeho soupeř. Sebík hrál rovnou pozici, kde se především snažil, aby mu soupeř moc neublížil.

Jako první jsem dohrál tentokrát kupodivu já. I když jsem nehrál nejpřesněji, podařilo se mi udržet soupeřova krále v centru a otevřít hru. Nevyužil jsem možnosti získat dámu za věž a jezdce, raději jsem vsadil na ještě větší stísnění pozice soupeře. Ten ke své škodě udělal chybu, celá pozice se mu rozpadla a musel kapitulovat. Pak následovaly dvě remízy, když jsem souhlasil s remízami Sebíka Placera a Ládi Nagye. Bohužel prohrál Pavel Štěch, který stál pasivně a ztratil figuru. Za nás kontroval Matěj Kaňka, který předvedl hezký výkon a již od zahájení kráčel k výhře, až k ní dokráčel.

Soupeř ale zase srovnal krok, když prohrál Pavel Kouba. Nakonec se vyjasnilo i v partii Pavla Hesse, který remízoval. Jeho soupeř dokázal výměnami figur eliminovat jeho tlak a partie přešla do remízové koncovky stejnobarevných střelců s třemi pěšci na obou stranách.

Poslední dohrával Jirka Punčochář, který měl v uzavřené pozici koncovku věže a jezdce proti věži a střelci soupeře. Jirka byl na tom pozičně lépe, protože ovládal jediný volný sloupec, měl aktivní věž a hrozil průlomem na královském křídle. Měl časovou tíseň, a přesto odmítal remízu a hrál na výhru. Ve snaze pomoci si v časové tísni opakoval některé tahy a i když si dával pozor na opakování pozice, reklamoval jeho soupeř trojí opakování pozice (v souladu s pravidly nejprve zapsal tah do partiáře a pak zavolal rozhodčího – tedy mně). Já jsem provedl rekonstrukci partie, a i když to nebylo bezprostřední opakování pozice, musel jsem dát soupeři za pravdu a prohlásit partii za remízu. Zápas skončil nakonec po velkém boji smírně QCC České Budějovice „B“ – DDM Písek 4:4. Naši mladíci by si měli vzít z Jirkovy bojovnosti příklad!

 

IMG_2148.JPGIMG_2155.JPGIMG_2161.JPGIMG_2165.JPGIMG_2175.JPGIMG_2176.JPGIMG_2183.JPGIMG_2190.JPGIMG_2195.JPGIMG_2199.JPGIMG_2202.JPGIMG_2208.JPGIMG_2211.JPGIMG_2214.JPGIMG_2219a.JPGIMG_2222.JPGIMG_2224a.JPGIMG_2228.JPGIMG_2230.JPG


Nejbližší akce

1.divize 5.kolo (11. prosinec)

C-tým jede do Prachatic: Tatran Prachatice - QCC ČB C Dtým hraje doma: QCC ČB D - ŠACHklub Tábor Opět se začá [...]

podrobnosti

7.Velká cena Jihočeského kraje (17. prosinec)

Bude upřesněno

podrobnosti

5.kolo 2.liga (18. prosinec)

Tým B jede do Prahy: ŠK Sokol Vašehrad B - QCC ČB B Tým A hraje doma: QCC ČB A - Šachový oddíl TJ Dukla Praha [...]

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK