POZOR - VAROVÁNÍ

Vážení rodiče, svěřenci, kolegové a partneři, dnes o Štědrém dni nám volal jeden pán z Šumperka, s tím, že byl telefonicky kontaktován a v telefonu se mu ukázalo, že mu volá Šachová univerzita QCC České Budějovice. Volající hovořil špatně česky a nabízel pánovi ke stažení software k obchodování s kryptoměnou bitcoin, samozřejmě že ne zadarmo.

 

 

 

V každém případě se nejedná o naší aktivitu a se vší pravděpodobností jde o podvodné jednání za účelem obohacení se. Před krátkým časem došlo k napadení serveru Robert a Petr šachy (dříve novoborský server), nyní někdo zneužívá naší identitu. Jak je vidět, tak vysoká prestiž šachu láká k jejímu zneužití různé podvodníky. Domnívají se, že jejich nabídka ve spojení s šachovou hrou bude věrohodnější. My se obrátíme na policii a všechny upozorňujeme, aby na tyto případné telefonáty nereagovali. I když jako daleko pravděpodobnější se nám zdá, že k tomuto zneužívání bude docházet daleko od našeho sídla, protože zde nás lidé znají a mohou si takovéto desinformace snadno ověřit.

Jiří Havlíček

 


Nejbližší akce

Žádné události

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK