Šachový festival České Budějovice sledoval celý svět

Od 1. do 9.července probíhal v Českých Budějovicích již 8.ročník šachového festivalu. Rozhodnutí pořádat festival bylo hodně odvážné, ale vycházeli jsme z dlouhodobě příznivé situace v Budějovicích. Odvaha se nakonec vyplatila, protože festival byl jedinou rozsáhlejší akcí na světě v praktickém šachu od zavedení omezení kvůli Coronaviru.

 

 

S rozhodnutím pořádat šachový festival jsme otáleli co nejdéle, pro přípravu festivalu nám pak zbylo extrémně málo času a bylo to opravdu hodně náročné. Náš dvoučlenný tým se pořádně zapotil. Kvůli zajištění bezpečnosti účastníků a splnění nařízení Krajské hygienické stanice nebyl umožněn přístup divákům a doprovodům hráčů. Proto jsme se rozhodli využít při festivalu elektronické šachovnice pro všechny tři turnaje. To bylo při účasti 196 šachistů z 8 zemí na naše poměry nevídané. A to jsme museli odmítnout účast atraktivních šachistů z USA, Izraele, Asie a některých zemí Evropy. Šachový festival se konal v reprezentačních prostorách Clarion Congress Hotelu****, který nabídl klimatizované prostory a výborné ceny pro ubytované účastníky.

Informace v Clarion Congress Hotelu**** o šachovém programu v prostorách hotelu v sálu Bezdrev

Veškeré partie byly přenášeny on-line do celého světa. Největší zájem byl samozřejmě o uzavřený velmistrovský turnaj, který byl velice silný. Velkou pozornost zahraničních médií poutala především účast mladé německé hvězdy, mezinárodního velmistra Alexandera Donchenka (22 let) s ratingem 2646. Německá trojka si v turnaji počínala suverénně a velmistrovský turnaj bezpečně vyhrála. Na druhém místě skončil také podle očekávání český reprezentant, mezinárodní velmistr Peter Michalík (rating 2583). Česká čtyřka kráčela turnajem také s jistotou.

Poté následovala vyrovnaná skupina šachistů, která se skládala z mezinárodních velmistrů Olivera Mihoka (Maďarsko), Hannese H. Stefanssona (Island – loňský vítěz) a mezinárodních mistrů Karla Malinovského, Tomáše Krause a Lukáše Černouška. V této skupině bojovali mezinárodní mistři ne o pořadí, ale o dosažení 6 bodů z 9 partií, což by jim zajistilo splnění velmistrovské normy. Nejblíže k splnění tohoto cíle byl mezinárodní mistr Karel Malinovský, který musel v posledním kole porazit černými barvami velmistra Olivera Mihoka, což se mu nepodařilo a velmistrovská norma mu tak unikla o půl bodu. Svoji šanci ale ve skutečnosti propásl v jedné z předchozích partií, když nedotáhl do vítězného konce lepší koncovku.

Sál kde se hrál velmistrovský turnaj a FIDE Open České Budějovice

Všechny partie uzavřeného velmistrovského turnaje byly přenášeny mezinárodními servery chess.com, chessbomb.com, chess24.com (tento významný server jehož spoluvlastníkem je i mistr světa Magnus Carlsen přenášel on-line partie ze všech tří turnajů) a followchess.com (i tento server přenášel partie ze všech tří turnajů).

Velice zajímavé obsazení měl i druhý turnaj FIDE Open České Budějovice. Startovalo v něm 100 šachistů a ratingový průměr turnaje byl 2014 Elo FIDE, což při tak vysokém počtu účastníků není zase tak obvyklé. Účast 22 titulovaných šachistů také svědčí o síle turnaje. Dalším zajímavým aspektem byla vysoká účast silných mladých šachistů do, či kolem 20 let (Miesbauer, Půlpán, bratři Hollanové, Buločkin, Švanda, Gloser, Zeman, Hák, Barák, Nezval a řada dalších). Patřili sem i zahraniční účastníci Sanz Wawer Daniel (Polsko – ročník 2003), Ruiz Buendia Miguel (Španělsko – ročník 2005), Perkampus Laurin (Německo – ročník 2003) a Števik Patrik (Slovensko – ročník 2007). Do této skupiny patřili i naši svěřenci Kuba Stinka, Láďa Nagy a Sebík Placer. Nemůžeme také zapomenout na mezinárodního mistra Dominika Horvátha, reprezentanta Rakouska (ročník 2003), který bojoval ve velmistrovském turnaji.

Za zvláštní povšimnutí stojí účast dvou velkých talentů, narozených v roce 2010, a to Pétera Balinta (Rakousko) a FIDE mistra Vašíka Fiňka (ČR), který je ve své věkové kategorii světovou jedničkou. Jedinou slabou stránkou turnaje byla menší účast zahraničních šachistů, protože jsme jich museli celou řadu odmítnout. Proto bylo velice těžké splnit v tomto turnaji normu mezinárodního mistra a nemožné mezinárodního velmistra. Zde jsou kritéria velmi přísná a je vyžadován i určitý počet partií s šachisty z jiných federací. To v turnajích hraných švýcarským systémem vyžaduje účast většího počtu mezinárodních mistrů a velmistrů z více federací. To nám epidemiologická situace v tomto roce neumožnila.

Situace v turnaji byla nebývale napínavá, po 8.kole byl mezi prvními čtrnácti účastníky rozdíl pouhého půl bodu (byl mezi nimi i Jakub Stinka) a pak následovala skupina dalších 11 šachistů, kteří ztráceli na vedoucí pozici jediný bod (mezi nimi byli Láďa Nagy a Sebík Placer). Turnaj nakonec vyhrál FM Jan Miesbauer, který ještě v minulé sezóně hájil v 1.lize barvy našeho klubu. Našim svěřencům se poslední kolo nevydařilo podle jejich představ, ale i tak mohou být s účinkováním v turnaji spokojeni. Odehráli celou řadu těžkých partií, které je určitě posunou dále. Spokojeni mohou být i se svým celkovým umístěním. Jakub Stinka se umístil na 19.místě, Láďa Nagy na 22.místě a Sebík Placer na 34.místě. V tak silném turnaji určitě dobré výsledky. V tomto turnaji hrála také Daniela Nagyová, která podala výborný výkon na úrovni takřka 1900 Elo a stala se tak nejlepší ženou v turnaji. Startoval zde ještě Zdeněk Chval ml., ale tomu se nevedlo podle jeho představ. Chytřejší budeme po rozboru jeho partií.

Zvlášť si musíme všimnout výkonů FM Vašíka Fiňka, který obsadil konečné 5.místo a předvedl výkon přes 2400 Elo. Od desetiletého dítěte úžasný výkon. Prohrál pouze s vítězem turnaje. Porazit ho nedokázal ani jeden z velmistrů, se kterými hrál a ani turnajová jednička mezinárodní mistr Gábor Nagy, i když v této partii stál Vašík na pokraji porážky.FIDE mistr Vašík Finěk při partii s mezinárodním velmistrem Petrem Neumanem, která skončila remízou.

FIDE mistr Vašík Finěk při partii s mezinárodním velmistrem Petrem Neumanem, která skončila remízou.

Když hrál Vašík s velmistrem Petrem Veličkou, byla na šachovnici dámská koncovka, kde měl Vašík pěšce více. GM Velička si během partie šel odskočit, a tak jsem se ho zvědavě zeptal, jak si stojí a odpověď zněla „No, ještě se držím“. Když tohle řekne velmistr při partii s desetiletým soupeřem již o něčem svědčí. Vašík má mimořádně našlápnuto a pokud dostane odpovídající podporu od šachového svazu a rodičů (i s nezbytnými oběťmi), můžeme se dočkat toho, že o titul mistra světa bude bojovat i český šachista.

Závěrečná pozice z partie FIDE mistr Vašík Finěk - mezinárodní velmistr Petr Velička přenášená serverem chess24.com

Solidně byl obsazený i třetí turnaj FIDE Open Šachové univerzity QCC České Budějovice, kde startovalo 86 šachistů. Skoro 30 startujících byli účastníci projektu ŠSČR Scounting. Mladí se neztratili a ostatním účastníkům turnaje pořádně zatápěli. Pro projekt Scountingu jsme vyhradili jeden ze sálů v Clarionu, kde reprezentační trenéři rozebírali v klidu partie se svými svěřenci. V tom jim pomáhala některé dny i velmistryně Ing.Eliška Richtrová z našeho klubu QCC ČB. Věříme, že jak mladé talenty, tak jejich rodiče a reprezentační trenéři byli s poskytnutými podmínkami spokojeni.

Sál vymezený pro rozbory partií účastníků projektu Scounting s reprezentačními trenéry a zázemí pro rodiče

I v tomto turnaji byly plně využity elektronické šachovnice. Navíc úplná novinka od společnosti Chess Evolution, a to bezdrátové elektronické šachovnice.

Šachové hodiny používané pro bezdrátové elektronické šachovnice ukazují i jména soupeřů

Díky tomu mohli všichni sledovat v přímém přenosu veškeré partie, ale také okamžitě po skončení festivalu získat všechny partie v formátu *.pgn pro další práci. V tomto turnaji startovala také celá řada našich svěřenců. Nejvíce se dařilo Beátě Havelkové a Kájovi Švejdovi, ale i oni měli v turnaji slabší chvilky. Více si od sebe určitě sliboval David Smola, ale podstatné je, že do turnaje nastoupil a máme dostatek materiálu a v Davidově případě i chuti na sobě dále pracovat. Ostatní naši členové a svěřenci hráli podle svých současných možností a všichni mají prostor se dále zlepšovat.

FIDE Open Šachové univerzity QCC České Budějovice se hrál v tomto sále

Celý festival proběhl bez problémů i díky rozhodčím ze Slovenska IA FM Tomáši Danadovi a Jánovi Kišonovi, kteří zajistili část elektronických šachovnic. Také musíme poděkovat Radimovi Borůvkovi, který pomohl nainstalovat a sklidit 35 elektronických šachovnic zapůjčených u ŠSČR. S návozem materiálu nám pomohl Zdeněk Chval st. a pan Vojvodík, s odvozem materiálu pan Smola a pan Pešek společně s Peťou. Všem moc děkujeme za pomoc.

Ostatní účastníci festivalu museli analyzovat své partie mimo hrací sály

Význam festivalu podtrhl svojí účastí náměstek primátora statutárního města České Budějovice pan Ing. Petr Vojtko, Ph.D., který festival zahájil. Za finanční podporu festivalu musíme poděkovat statutárnímu městu České Budějovice, Jihočeskému kraji a partnerům Motor Jikov-Green, a.s, Čevak a.s. a Teplárně České Budějovice, a.s.

Poháry pro vítěze všech turnajů Šachového festivalu České Budějovice

Festival vzbudil odpovídající zájem i v zahraničí. Na stránkách ChessBase vyšlo postupně 6 článků. Poslední článek převzali i další servery. V článku se zmiňuje i historie Českých Budějovic a spor budějovického Budvaru s amerických Anheuser Busch. Zajímavé jsou také dva články přímého účastníka z Rakouska, kde chválí jihočeskou krajinu a mladé české šachisty. Zde je první a zde druhý článek. Trefně poznamenává, že když hraje s mladým českým šachistou, není důležité jeho Elo, ale jakmile jeho rok narození začíná číslicí 2, čekají ho problémy. Články vycházely i na serverech německých klubů, jejichž členové se zúčastnili festivalu. Informace o festivalu poskytoval i server www.schach.com. Turnaje sledovali i v Maďarsku. Ke shlédnutí je první a druhý článek. On-line přenosy sledoval celý svět, protože technologie elektronických šachovnic to umožňuje a žádná obdobná šachová akce se ve světe v danou dobu nekonala. Přitom výše zmíněné servery mají více jak 100 milionů registrovaných uživatelů.

CSC_10_DSC_1475.JPGCSC_20_DSC_1480.JPGCSC_30_DSC_1459.JPGCSC_40_DSC_1456.JPGDSC_0930b.JPGDSC_0930c.JPGDSC_0931.JPGDSC_0932.JPGDSC_0934.JPGDSC_0935.JPGDSC_0936.JPGDSC_0941.JPGDSC_0944.JPGDSC_0948.JPGDSC_0950.JPGDSC_0952.JPGDSC_0962.JPGDSC_0964.JPGDSC_0969.JPGDSC_0970.JPGDSC_0973.JPGDSC_0977.JPGDSC_0980.JPGDSC_0988.JPGDSC_0995.JPGDSC_0997.JPGDSC_0999.JPGDSC_1002.JPGDSC_1008.JPGDSC_1009.JPGDSC_1014.JPGDSC_1017.JPGDSC_1019.JPGDSC_1024.JPGDSC_1032.JPGDSC_1034.JPGDSC_1038.JPGDSC_1040.JPGDSC_1044.JPGDSC_1045.JPGDSC_1048.JPGDSC_1050.JPGDSC_1053.JPGDSC_1055.JPGDSC_1061.JPGDSC_1063.JPGDSC_1067.JPGDSC_1071.JPGDSC_1074.JPGDSC_1076.JPGDSC_1079.JPGDSC_1083.JPGDSC_1085.JPGDSC_1089.JPGDSC_1090.JPGDSC_1093.JPGDSC_1096.JPGDSC_1100.JPGDSC_1103.JPGDSC_1104.JPGDSC_1112.JPGDSC_1114.JPGDSC_1119.JPGDSC_1122.JPGDSC_1126.JPGDSC_1130.JPGDSC_1133.JPGDSC_1137.JPGDSC_1143.JPGDSC_1147.JPGDSC_1151.JPGDSC_1154.JPGDSC_1155.JPGDSC_1160.JPGDSC_1165.JPGDSC_1170.JPGDSC_1175.JPGDSC_1178.JPGDSC_1180.JPGDSC_1183.JPGDSC_1188.JPGDSC_1192.JPGDSC_1198.JPGDSC_1199.JPGDSC_1202.JPGDSC_1204.JPGDSC_1206.JPGDSC_1209.JPGDSC_1213.JPGDSC_1214.JPGDSC_1219.JPGDSC_1221.JPGDSC_1226.JPGDSC_1228.JPGDSC_1233.JPGDSC_1236.JPGDSC_1241.JPGDSC_1245.JPGDSC_1250.JPGDSC_1251.JPGDSC_1258.JPGDSC_1261.JPGDSC_1263.JPGDSC_1268b.JPGDSC_1274.JPGDSC_1277.JPGDSC_1280.JPGDSC_1285.JPGDSC_1289.JPGDSC_1293.JPGDSC_1295.JPGDSC_1300.JPGDSC_1301.JPGDSC_1304.JPGDSC_1309.JPGDSC_1310.JPGDSC_1317.JPGDSC_1320.JPGDSC_1324.JPGDSC_1327.JPGDSC_1331.JPGDSC_1334.JPGDSC_1336.JPGDSC_1341.JPGDSC_1346.JPGDSC_1348.JPGDSC_1356.JPGDSC_1361.JPGDSC_1364.JPGDSC_1368.JPGDSC_1370.JPGDSC_1373.JPGDSC_1375.JPGDSC_1378.JPGDSC_1382.JPGDSC_1383.JPGDSC_1387.JPGDSC_1389.JPGDSC_1392.JPGDSC_1393.JPGDSC_1395.JPGDSC_1397.JPGDSC_1401.JPGDSC_1403.JPGDSC_1405.JPGDSC_1407.JPGDSC_1411.JPGDSC_1414.JPGDSC_1416.JPGDSC_1417.JPGDSC_1419.JPGDSC_1421.JPGDSC_1422.JPGDSC_1423.JPGDSC_1425.JPGDSC_1426.JPGDSC_1430.JPGDSC_1431.JPGDSC_1433.JPGDSC_1434.JPGDSC_1438.JPGDSC_1440.JPGDSC_1442.JPGDSC_1445.JPGDSC_1448u.JPGDSC_1450.JPGDSC_1452.JPGDSC_1489.JPGDSC_1494.JPGDSC_1495.JPGDSC_1504.JPGDSC_1508.JPGDSC_1511.JPGDSC_1514.JPGDSC_1519.JPGDSC_1522.JPGDSC_1527.JPGDSC_1529.JPGDSC_1537.JPGDSC_1539.JPGDSC_1541.JPGDSC_1545.JPGDSC_1547.JPGDSC_1548.JPGDSC_1549.JPGDSC_1553.JPGDSC_1555.JPGDSC_1559.JPGDSC_1560.JPGDSC_1562.JPGDSC_1568.JPGDSC_1572.JPGDSC_1576.JPGDSC_1577.JPGDSC_1581.JPGDSC_1584.JPGDSC_1585.JPGDSC_1587.JPGDSC_1590.JPGDSC_1611.JPGDSC_1612.JPGDSC_1618.JPGDSC_1626.JPGDSC_1629.JPGDSC_1631.JPGDSC_1636.JPGDSC_1639.JPGDSC_1641.JPGDSC_1644.JPGDSC_1650.JPGDSC_1654.JPGDSC_1660.JPGDSC_1668.JPGDSC_1674.JPGDSC_1677.JPGDSC_1684.JPGDSC_1686.JPGDSC_1693.JPGDSC_1694.JPGDSC_1698.JPGDSC_1701.JPGDSC_1704.JPGDSC_1710.JPGDSC_1711.JPGDSC_1714.JPGDSC_1716.JPGDSC_1720.JPGDSC_1721.JPGDSC_1727.JPGDSC_1730.JPGDSC_1734.JPGDSC_1735.JPGDSC_1740.JPGDSC_1741.JPGDSC_1744.JPGDSC_1750.JPGDSC_1753.JPGDSC_1755.JPGDSC_1759.JPGDSC_1764.JPGDSC_1770.JPGDSC_1772.JPGDSC_1778.JPGDSC_1782.JPGDSC_1785.JPGDSC_1790.JPGDSC_1794.JPGDSC_1797.JPGDSC_1802.JPGDSC_1803.JPGDSC_1805.JPGDSC_1808.JPGDSC_1810.JPGDSC_1817.JPGDSC_1822.JPGDSC_1841.JPGDSC_1845.JPGDSC_1847.JPGDSC_1851.JPGDSC_1854.JPGDSC_1856.JPGDSC_1859.JPGDSC_1869.JPGDSC_1872.JPGDSC_1873.JPGDSC_1878.JPGDSC_1880.JPGDSC_1887.JPGDSC_1889.JPGDSC_1891.JPGDSC_1895.JPGDSC_1902.JPGDSC_1904.JPGDSC_1908.JPGDSC_1909.JPGDSC_1911.JPGDSC_1914.JPGDSC_1918.JPGDSC_1921.JPGDSC_1926.JPGDSC_1927.JPGDSC_1932.JPGDSC_1934.JPGDSC_1937.JPGDSC_1940.JPGDSC_1943.JPGDSC_1947.JPGDSC_1953.JPGDSC_1955.JPGDSC_1957.JPGDSC_1959.JPGDSC_1960.JPGDSC_1963.JPGDSC_1966.JPGDSC_1971.JPGDSC_1975.JPGDSC_1978.JPGDSC_1980.JPGDSC_1989.JPGDSC_1996.JPGDSC_2002.JPGDSC_2003.JPGDSC_2006.JPGDSC_2009.JPGDSC_2012.JPGDSC_2017.JPGDSC_2019.JPGDSC_2020.JPGDSC_2023.JPGDSC_2025.JPGDSC_2026.JPGDSC_2031.JPGDSC_2032.JPGDSC_2035.JPGDSC_2039.JPGDSC_2042.JPGDSC_2043.JPGDSC_2044.JPGDSC_2048.JPGDSC_2053.JPGDSC_2054.JPGDSC_2059.JPGDSC_2061.JPGDSC_2068.JPGDSC_2075.JPGDSC_2078.JPGDSC_2084.JPGDSC_2085.JPGDSC_2090.JPGDSC_2093.JPGDSC_2095.JPGDSC_2101.JPGDSC_2103.JPGDSC_2108.JPGDSC_2114.JPGDSC_2119.JPGDSC_2123.JPGDSC_2127.JPGDSC_2135.JPGDSC_2137.JPGDSC_2140.JPGDSC_2141.JPGDSC_2143.JPGDSC_2145.JPGDSC_2151.JPGDSC_2154.JPGDSC_2157.JPGDSC_2161.JPGDSC_2163.JPGDSC_2166.JPGDSC_2167.JPGDSC_2174.JPGDSC_2177.JPGDSC_2181.JPGDSC_2183.JPGDSC_2188.JPGDSC_2191.JPGDSC_2194.JPGDSC_2203.JPGDSC_2207.JPGDSC_2211.JPGDSC_2214.JPGDSC_2216.JPGDSC_2220.JPGDSC_2221.JPGDSC_2224.JPGDSC_2229.JPGDSC_2233.JPGDSC_2238.JPGDSC_2240.JPGDSC_2243.JPGDSC_2245.JPGDSC_2249.JPGDSC_2251.JPGDSC_2256.JPGDSC_2260.JPGDSC_2261.JPGDSC_2266.JPGDSC_2268.JPGDSC_2273.JPGDSC_2277.JPGDSC_2279.JPGDSC_2287.JPGDSC_2290.JPGDSC_2294.JPGDSC_2297.JPGDSC_2300.JPGDSC_2302.JPGDSC_2305.JPGDSC_2306.JPGDSC_2309.JPGDSC_2310.JPGDSC_2313.JPGDSC_2316.JPGDSC_2321.JPGDSC_2327.JPGDSC_2332.JPGDSC_2336.JPGDSC_2338.JPGDSC_2343.JPGDSC_2349.JPGDSC_2352.JPGDSC_2356.JPGDSC_2360.JPGDSC_2362.JPGDSC_2365.JPGDSC_2368.JPGDSC_2371.JPGDSC_2375.JPGDSC_2377.JPGDSC_2378.JPGDSC_2383.JPGDSC_2386.JPGDSC_2387.JPGDSC_2390.JPGDSC_2394.JPGDSC_2395.JPGDSC_2402.JPGDSC_2406.JPGDSC_2409.JPGDSC_2410.JPGDSC_2416.JPGDSC_2417.JPGDSC_2420.JPGDSC_2424.JPGDSC_2425.JPGDSC_2435.JPGDSC_2437.JPGDSC_2441.JPGDSC_2443.JPGDSC_2448.JPGDSC_2451.JPGDSC_2453.JPGDSC_2454.JPGDSC_2458.JPGDSC_2460.JPGDSC_2464.JPGDSC_2468.JPGDSC_2471.JPGDSC_2474.JPGDSC_2476.JPGDSC_2479.JPGDSC_2482.JPGDSC_2485.JPGDSC_2487.JPGDSC_2488.JPGDSC_2495.JPGDSC_2499.JPGDSC_2501.JPGDSC_2508.JPGDSC_2509.JPGDSC_2513.JPGDSC_2514.JPGDSC_2518.JPGDSC_2521.JPGDSC_2526.JPGDSC_2528.JPGDSC_2530.JPGDSC_2533.JPGDSC_2536.JPGDSC_2537.JPGDSC_2542.JPGDSC_2555.JPGDSC_2558.JPGDSC_2559.JPGDSC_2560.JPGDSC_2561.JPGDSC_2562.JPGDSC_2566.JPGDSC_2571.JPGDSC_2574.JPGDSC_2578.JPGDSC_2579.JPGDSC_2585.JPGDSC_2588.JPGDSC_2590.JPGDSC_2594.JPGDSC_2602.JPGDSC_2605.JPGDSC_2608.JPGDSC_2611.JPGDSC_2615.JPGDSC_2620.JPGDSC_2623.JPGDSC_2627.JPGDSC_2633.JPGDSC_2636.JPGDSC_2646.JPGDSC_2651.JPGDSC_2654.JPGDSC_2660.JPGDSC_2663.JPGDSC_2664.JPGDSC_2679.JPGDSC_2680.JPGDSC_2681.JPGDSC_2684.JPGDSC_2686.JPGDSC_2696.JPGDSC_2698.JPGDSC_2699.JPGDSC_2704.JPGDSC_2708.JPGDSC_2710.JPGDSC_2712.JPGDSC_2713.JPGDSC_2719.JPGDSC_2720.JPGDSC_2722.JPGDSC_2727.JPGDSC_2737.JPGDSC_2738.JPGDSC_2747.JPGDSC_2751.JPGDSC_2756.JPGDSC_2757.JPGDSC_2760.JPGDSC_2762.JPGDSC_2765.JPGDSC_2766.JPGDSC_2769.JPGDSC_2772.JPGDSC_2773.JPGDSC_2776.JPGDSC_2779.JPGDSC_2782.JPGDSC_2793.JPGDSC_2795.JPGDSC_2802.JPGDSC_2806.JPGDSC_2811.JPGDSC_2815.JPGDSC_2816.JPGDSC_2817u.JPGDSC_2822.JPGDSC_2824.JPGDSC_2826.JPGDSC_2830.JPGDSC_2831.JPGDSC_2834.JPGDSC_2836.JPGDSC_2844.JPGDSC_2846.JPGDSC_2851.JPGDSC_2851u.JPGDSC_2851v.JPGDSC_2851w.JPGDSC_2851x.JPGDSC_2858u.JPGDSC_2867.JPGDSC_2878.JPGDSC_2881.JPGDSC_2883.JPGDSC_2887.JPGDSC_2888.JPGDSC_2892.JPGDSC_2896.JPGDSC_2897.JPGDSC_2898.JPGDSC_2903.JPGDSC_2905.JPGDSC_2907.JPGDSC_2910.JPGDSC_2911.JPGDSC_2913.JPGDSC_2916.JPGDSC_2918.JPGDSC_2920.JPGDSC_2922.JPGDSC_2925.JPGDSC_2926.JPGDSC_2929.JPGDSC_2931.JPGDSC_2934.JPGDSC_2936.JPGDSC_2938.JPGDSC_2941.JPGDSC_2943.JPGDSC_2944.JPGDSC_2946.JPGDSC_2947.JPGDSC_2948.JPGDSC_2950.JPGDSC_2955.JPGDSC_2958.JPGDSC_2959.JPGDSC_2961.JPGDSC_2964.JPGDSC_2966.JPGDSC_2969.JPGDSC_2975.JPGDSC_2978.JPGDSC_2989.JPGDSC_2993.JPGDSC_2998.JPGDSC_3008u.JPGDSC_3011.JPGDSC_3014.JPGDSC_3017.JPGDSC_3019.JPGDSC_3023.JPGDSC_3030.JPGDSC_3031.JPGDSC_3036u.JPGDSC_3040.JPGDSC_3046.JPGDSC_3051.JPGDSC_3051z.JPGDSC_3052.JPGDSC_3053.JPGDSC_3062.JPGDSC_3069.JPG

 


Nejbližší akce

3.divize 7.kolo (01. duben)

Hrajeme doma zápas QCC ČB E - ŠA VŠTE E

podrobnosti

1.divize 11.kolo (02. duben)

C-tým hraje doma se ŠACHklubem Tábor a D-tým hraje venku na Slávii ČB.

podrobnosti

Velikonoční kemp (05. duben - 09. duben)

Tradiční soustředění o Velikonocích.

podrobnosti

KP družstev mladších žáků 2023 (15. duben)

Jde o turnaj šestičlenných týmů ročníků 2011 a mladších. V každém týmu musí startovat alespoň jedna dívk [...]

podrobnosti

Open QCC České Budějovice 2023 (25. duben - 03. květen)

Tradiční turnaj v praktickém šachu. Podrobnosti jsou na této stránce, kde naleznete i propozice.

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK