Šachový festival se uskuteční !

Šachový festival České Budějovice patří vždy k nejvýznamnějším, nejen sportovním, událostem na jihu Čech. Ročník 2020 bude probíhat od 1. do 9.července v reprezentativních prostorách Clarion Congress Hotelu České Budějovice.

 

 

 

Přípravu letošního ročníku zásadně ovlivnila epidemiologická situace jak v České republice, tak v okolních zemích. V současné době se situace neustále zlepšuje, nicméně i tak budeme muset hledět především na bezpečí účastníků.

Proto se šachový festival stěhuje do Clarion Congress Hotelu České Budějovice.

Clarion Congress Hotel České Budějovice

Zde máme k dispozici klimatizované prostory pro více než 600 osob, které můžeme navíc rozdělit do menších celků dle našich potřeb. Tento čtyřhvězdičkový hotel nám navíc nabídl pro účastníky festivalu velice příznivé ceny pro nadstandardní ubytování v klimatizovaných pokojích a stejně tak dobré ceny za stravu.

Dvoulůžkový pokoj v Clarion Congress Hotelu České Budějovice, lůžka mohou být spojená nebo oddělená.

Účastníci tak budou mít k dispozici nezvykle příjemné a komfortní podmínky pro podání optimálního výkonu v turnajích.

Koupelna se sprchovým koutem v Clarion Congress Hotelu České Budějovice.

Také je zajištěno kvalitní ubytování pro méně náročné účastníky. Pro osoby, které stráví v Českých Budějovicích více než dvě noci připravuje magistrát bonusy ve formě bezplatné MHD, slevy až 50% na vstupech, atd. Podrobné informace o bonusech od magistrátu a o epidemiologických opatřeních budou účastníkům sděleny při zahájení festivalu.

Prozatím předpokládáme rozdělení hracích prostor do více sálů a zvětšení mezer mezi stoly se šachovnicemi. Doprovod a diváci nebudou mít přístup do hracích sálů (budeme mít k dispozici desítky on-line šachovnic), hráči po odehrání partie ihned opustí hrací prostory, … . Podrobnosti jsou uvedeny v propozicích. Těšíme se na všechny účastníky, kterým chybí skutečné boje za šachovnicí.