Mistr ČR a mistryně ČR v Budějovicích !

Ojedinělá událost nastane v rámci blížícího se šachového festivalu v Českých Budějovicích. V uzavřeném velmistrovské turnaji bude usilovat o velmistrovskou normu úřadující Mistr ČR FM Svatopluk Svoboda. Zároveň proběhne uzavřené mistrovství ČR žen, jehož vítězka získá také titul Mistryně ČR !!

 

 

To vše bude probíhat od 21.června do 29.června 2018 a každý, kdo má k šachům vztah, má možnost být při tom !!

Uzavřený velmistrovský turnaj bude opět na vysoké úrovni, startovat budou velmistři Ovsejevitsch (Ukrajina – 2602), Stefansson (Island – 2541), Mirzoev (Azerbajdžán – 2506). Kromě již zmíněného Mistra ČR FM Svatopluka Svobody (2434) bude o velmistrovskou normu usilovat i bronzový medailista z MČR mužů 2018 IM Richard Biolek (2462). Kompletní sestavu uzavřeme po Mitropě, kde hraje řada reprezentací. Předpokládáme, že dáme příležitost některým talentům z ČR. Zde jsme ale omezeni přísnými pravidly, z jedné federace nesmí o GM normu usilovat více jak 5 zájemců. Příznivci šachové hry tak budou moci na vlastní oči sledovat, jak hraje šachy velmistr s ratingem nad 2600 Elo. Všechny partie z tohoto turnaje budou přenášeny on-line do celého světa.

 

Poháry pro uzavřený velmistrovský turnaj 2018.

MČR žen je již připraveno, kromě zkušených šachistek bude startovat celá řada mladých nadějí (např. 9.juniorka světa Natálie Kaňáková). Odkaz na startovní listinu je dole na této stránce. Nad MČR žen 2018 převzala záštitu hejtmanka Jihočeského kraje paní Mgr.Ivana Stráská. Také všechny partie z tohoto turnaje budou přenášeny on-line.

Poháry ve tvaru květiny pro Mistrovství České republiky žen 2018.

Pak jsou připraveny dva open (otevřené) turnaje se zápočtem na mezinárodní rating. FIDE Open České Budějovice je tradičně silný turnaj, kde si mohou všichni jihočeští šachisté vyzkoušet, na co vlastně mají. Odvážných je ale tradičně poskrovnu, tuto možnost využívají spíše šachisté z jiných krajů. Také v tomto turnaji bude prvních 10 šachovnic přenášeno v přímém přenosu on-line.

Poháry pro FIDE Open České Budějovice 2018.

FIDE Open Šachové univerzity QCC České Budějovice 2018 je určen především mládeži. Tento turnaj nejvíce odpovídá hlavnímu záměru šachového festivalu, a to umožnit naší mládeži odehrát řadu těžkých vážných partií. Zároveň chceme šetřit finanční prostředky a dovolenou rodičů našich svěřenců. Je značný finanční rozdíl mezi absolvováním turnaje v místě, či poblíž bydliště pouze za vklad do turnaje, než mimo náš kraj, kde se kromě vkladu do turnaje hradí ubytování a strava mladých hráčů a jejich doprovodu. A každý, kdo to myslí se šachy jen trochu vážně, musí odehrát každý rok desítky vážných partií a proto je každá taková příležitost v našem kraji vítaná (zatím jsou pouze tři !!). Tento rok budou mít šachoví příznivci kromě zajímavé hráčské příležitosti možnost potkat řadu velkých vzorů.

Poháry pro FIDE Open Šachové univerzity QCC České Budějovice 2018.

Zajímavé jsou kromě krásných pohárů i finanční ceny. V MČR žen se bude rozdělovat 80.000,-Kč, v šachovém festivalu 150.000,-Kč. Ale peníze nejsou to nejdůležitější, i když nejsou na škodu. Důležité je být při tom a ještě lepší je zúčastnit se.

Všechny poháry pro šachový festival v porovnání s českými klubovkami.

 Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK