Poslední kvalifikace rozhodla

Poslední 5.kvalifikace definitivně rozhodla o postupujících do krajského finále v rapid šachu, které se uskuteční v sobotu 20.května v Českých Budějovicích. K naší radosti se do krajského finále probojovala celá řada našich svěřenců, především v těch nejmladších kategoriích, pro které je rapid šach vstupní bránou do skutečného šachového světa.

 

 

Já jsem se kvalifikace nezúčastnil kvůli svým povinnostem v 1.divizi, tak píši jen na základě dosažených výsledků.

Kategorie H8
Pro nás nejdůležitější kategorie, protože zde zažívají křest ohněm ti nejmladší. Absolvují své první turnaje a zařazují se tak do standardního šachového života. Šachy jsou velmi náročné a ten, kdo chce uspět, se musí zúčastňovat turnajů a pracovat doma. Pouhá návštěva kroužků zdaleka nestačí. Právě na turnajích se pozná, co jsme žáky již naučili a co ještě ne, co je zapotřebí vysvětlit znovu. Turnaje jsou zpočátku další formou tréninku, výsledky nejsou zase tak důležité.

Tato kategorie skončila velkým úspěchem našich barev. Poprvé vyhrál Honzík Král, který tak potvrdil své předchozí výborné výsledky. Druhé místo patřilo Adamovi Jarčevskému, který po bronzové medaili v minulém turnaji dosáhl tentokrát na stříbro. Dosavadní lídr kategorie Marek Garabík se musel tentokrát spokojit se třetím místem. Čtvrté místo obsadil první z nováčků Jarda Hanuš, který tím potvrdil náš názor, že měl na turnaje začít chodit již před časem. S pátým místem musí být určitě spokojen jeden z nejmladších účastníků Tobiáš Šupka. Na šestém místě se umístil Daniel Jarčevský, který když ubere trochu ze své zbrklosti, přiblíží se výsledkově ke svému bratrovi Adamovi.

Na devátém místě se umísti další nováček Ondra Hornát a na jedenáctém další nováček Adam Labik. Adam dal pěkný mat králem a věží, což je na nováčka hezký počin. Všem našim nováčků se velmi vyplatilo startovat v turnaji, protože kromě získaných zkušeností se kvalifikovali do krajského finále. Do finálové šestnáctky postoupilo nakonec 10 našich svěřenců, což je paráda: Marek Garabík, Honzík Král, Adam a Daniel Jarčevští, Tobiáš Šupka, Štěpán Novotný, Jarda Hanuš, Honzík Doseděl, Ondra Hornát a Adam Labik.

Kategorie H10
Zde startovaly naše největší naděje v kategorii H12, protože již měly zajištěn postup a tak správně zvolily start s turnaji s těžšími soupeři. Na pěkném pátém místě se umístila Vicky Cinková  (druhá mezi dívkami), na osmém místě Marek Horejš a na devátém Fanda Postl. Všiml jsem si, že Fanda turnaj výborně zahájil (3 ze 4), ale závěr mu vůbec nevyšel (0 ze 3), tak jsem zvědav, co se stalo. Na dvanáctém místě skončil Matěj Veselý.

V této kategorii postoupilo do finálové šestnáctky 5 našich žáků: Jakub Šimon Šimůnek, David Bárta, Fanda Postl, Hugo Tůma a Jirka Král. Velkou smůlu měl Marek Horejš, který získal stejný počet bodů jako šestnáctý v pořadí, ale má o jednu účast v kvalifikaci méně, což dle rozpisu soutěže hrálo v jeho neprospěch. Marek Horejš je tak v pozici 1.náhradníka a musí čekat, zda někdo z těch, co postoupili nevypadne. Na místě 2.náhradníka je Vítězslav Švejda, který vypadl z šestnáctky postupujících díky své neúčasti v poslední kvalifikaci a 3.náhradník je Matěj Veselý.

Kategorie H12
V této kategorii se „vytáhli“ naši žáci z kategorie H10. Vyhrál ji Davídek Bárta a na třetím místě skončil Jakub Šimon Šimůnek a oba si tak ověřili, že jejich rozhodnutí zahrát si ve „vyšší“ kategorii bylo správné. Na šestém místě se umístil Kája Švejda a na desátém místě Zdeněk Chval. Na čtrnáctém místě skončila Laura Čermáková a na patnáctém Jakub Horejš.

V této kategorii se dostali do finálové šestnáctky dva naši svěřenci: Kája Švejda a Zdeněk Chval. Účast si vybojoval i Jakub Šimon Šimůnek, ale ten dá nejspíše přednost boji ve své věkové kategorii (H10). Prvním náhradníkem je Jakub Horejš a 3.náhradníkem Matyáš Šupka.

Kategorie H14-H18
Tohoto turnaje se nezúčastnil žádný náš svěřenec. Všichni dali rozumně přednost zápasům proti dospělým v 1.divizi. Finálové turnaje v těchto kategoriích jsou Open, takže zde hraje ten, kdo se přihlásí.

Co se týká dívek, tak ty postupují do finále všechny.

Prosíme všechny, co postoupili do finále a to včetně náhradníků, dívek a Open kategorií, aby do 30.dubna 2017 nahlásili, zda budou krajské finále hrát !!! Po tomto termínu budou osloveni náhradníci.

 

 

17_5k_001.jpg17_5k_002.jpg17_5k_003.jpg17_5k_004.jpg17_5k_005.jpg17_5k_006.jpg17_5k_007.jpg17_5k_008.jpg17_5k_009.jpg17_5k_010.jpg17_5k_011.jpg17_5k_012.jpg17_5k_013.jpg17_5k_014.jpg17_5k_015.jpg17_5k_016.jpg17_5k_017.jpg17_5k_018.jpg17_5k_019.jpg17_5k_020.jpg


Nejbližší akce

1.liga mládeže 4. a 5.kolo (04. prosinec)

Hrajeme v Plzni zápasy:

ŠK Líně - QCC ČB

QCC ČB - ŠK Sokol Klatovy

podrobnosti

2.divize - 4.kolo (05. prosinec)

Hrajeme venku:

ŠA VŠTE C - QCC ČB D

podrobnosti

3.divize - 4.kolo (11. prosinec)

Hrají se zápasy:

Čkyně - QCC ČB E

DDM Písek - QCC ČB F

podrobnosti

1.divize - 5.kolo (12. prosinec)

Hrají se zápasy:

QCC ČB B - Šachový spolek Bechyně

SK Sezimovo Ústí - QCC ČB C

podrobnosti

2.divize - 5.kolo (19. prosinec)

Hrajeme doma:

QCC ČB D - Olympia ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK