QCC Cup 2016 otevírá další sezónu

Tradiční turnaj QCC Cup jako každý rok otevírá turnajovou
i výukovou sezónu. Několik našich svěřenců absolvovalo již turnaj v rakouském Freistadtu a MČR v rapid šachu, ale domácí akce zahajujeme tímto turnajem. Turnaj má své unikátní specifikum, že kromě klasického rapidového turnaje pro registrované šachisty se pořádá i turnaj pro rodiče a doprovod dětí, kde smí startovat pouze rekreační šachisté.

 

Rozběhla se nám již výuka v nepovinném předmětu Šachy na ZŠ a MŠ Kubatova, která začíná vždy druhý týden v září a kroužky pokročilých na gymnáziu Jírovcova a ZŠ a MŠ Kubatova, které začínají ve třetím zářijovém týdnu. V posledním zářijovém týdnu se zahajuje výuka ve všech kroužcích začínajících.

Zájem o šachy narůstá, což je pozitivní jev. I letošní účast na QCC Cupu se zatím vyvíjí velice zajímavě. Kromě solidně obsazeného hlavního turnaje je příjemná i velice dobrá a dokonce zahraniční účast v doprovodném turnaji rodičů. V doprovodném turnaji smí startovat pouze rekreační, tedy neregistrovaní šachisté. Příčinou vzniku tohoto doprovodného turnaje byl záměr poskytnout rodičům, šachovým amatérům, příležitost prožít si reálné šachové klání. Slibujeme si od toho to, že se pak snáze vcítí do pocitů svých ratolestí při turnajích a budou k nim tolerantnější.

Informace a výsledky zveřejníme po turnaji v tomto článku.