Jihočeské šachy v České televizi

Unikátní turnaj Sophia Cup, jehož 3.ročník proběhl v sobotu 27.září navštívila i televize a obrazovou reportáž tak mohli shlédnout milovníci královské hry v pořadu „V šachu“ v České televizi. Česká veřejnost se tak prostřednictvím České televize dozvěděla, že v Českých Budějovicích se hraje i tato vznešená hra, která je považována za součást lidské kultury.

 

 

 

Původní televizní vysílání bylo díky přenosu z mistrovství světa v basketbale žen přeloženo na pátek 10.10. od 14:50 na ČT sport. Celý pořad můžete shlédnout již nyní na odkaze, uvedeném dole na této stránce.

Clarion Congress Centrum České Budějovice**** místo konání turnaje Sophia Cup

 

Velmi krásné hrací prostory připravené pro turnaj. 

 

Pohled do hracího sálu již při turnaji.

Doufáme, že řada vlivných osobností z veřejné správy i zástupců podniků si všimne, že na jihu Čech se hrají dobré šachy a je tu mnoho šikovných dětí. Na každém kroku slyšíme nářky renomovaných firem, že jim chybí technické kádry. Přitom je všeobecně známo, že šachová hra podporuje rozvoj intelektuálních i charakterových vlastností dětí již od nejútlejšího věku. Velká většina šachistů je technicky orientována a vytváří tak podhoubí pro budoucí technologické kádry. Naši mladí šachisté dosahují výborných výsledků v matematice, logice, biologii, zajímají se o informační teorie, elektrotechniku i konstruktérství.

Kolik z těchto mladých nadějí se vydá technickým směrem ?

Bohužel podpora činnosti šachové mládeže i obdobných aktivit (např. technické kroužky při DDM či na školách) je až na světlé výjimky na bodě mrazu, a tak je taková situace, jaká prostě je. Až bude společnost technické kádry skutečně potřebovat, začnou pro to její představitelé, ale i kapitáni našeho průmyslu skutečně něco dělat.