Probíhá Open QCC České Budějovice 2020

Turnaj je již v plném proudu. Startuje v něm 42 šachistů ze dvou federací a 12 klubů. Aktuální výsledky je možné sledovat na serveru chess-results.com. Odkaz je dole pod článkem. Je potěšující,že účast každým rokem roste.

 

 

 

Proč se turnaje zúčastnit?

Každý šachista, který se chce zlepšovat či si udržet solidní úroveň by měl každý rok odehrát minimálně 60 vážných partií. U ambiciózní mládeže by to mělo být alespoň 80 partií, samozřejmě následně rozebraných s trenérem.

Open QCC České Budějovice je v období září – květen jediným turnajem v Jihočeském kraji, který se hraje standardním tempem mistrovských soutěží 2x90 minut / 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah.

Turnaj zajišťuje odehrání 9 vážných partií v místě bydliště, či v rozumné dopravní vzdálenosti. To je výhodné především pro mládež, protože při turnajích mimo kraj se musí zajišťovat a hradit kromě startovného ubytování a strava jak pro mládež, tak pro povinný doprovod.

Pořádáním tohoto turnaje kromě získávání nezbytných zkušeností naší mládeže šetříme finanční prostředky rodičů a i jejich dovolenou, kterou si musí při doprovodu dětí na turnaje mimo náš kraj vybírat.

Zájem o účast v turnaji dokládá, že řada rodičů si to uvědomuje a je to znát i na výkonnosti našich svěřenců. Turnaj je samozřejmě otevřen všem zájemcům. Zveme proto další milovníky šachové hry a přejeme všem příjemný prožitek ze hry.


Nejbližší akce

2.liga 11.kolo (26. březen)

A-tým hraje venku s Chess Clubem Písek, B-tým hraje doma s ŠO TJ Dukla Praha.

podrobnosti

3.divize 7.kolo (01. duben)

Hrajeme doma zápas QCC ČB E - ŠA VŠTE E

podrobnosti

1.divize 11.kolo (02. duben)

C-tým hraje doma se ŠACHklubem Tábor a D-tým hraje venku na Slávii ČB.

podrobnosti

Velikonoční kemp (05. duben - 09. duben)

Tradiční soustředění o Velikonocích.

podrobnosti

KP družstev mladších žáků 2023 (15. duben)

Jde o turnaj šestičlenných týmů ročníků 2011 a mladších. V každém týmu musí startovat alespoň jedna dívk [...]

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK