Open QCC České Budějovice může bilancovat

Druhý ročník turnaje Open QCC ČB skončil a splnil svůj účel, kterým je umožnit mladým nadějím jihočeského šachu změřit si své síly se zkušenějšími šachisty. A mladí se neztratili a začínají pomalu v turnaji dominovat. Je tedy na zkušenějších šachistech, aby zvedli vrženou rukavici a v příštích ročnících posílili své řady.

 

 

 

Celý turnaj byl zajímavý, odehrála se celá řada hodnotných partií. Nástup mládí je velice patrný. Celkové výsledky jsou uvedeny dole. Turnaj vyhrál přesvědčivě největší favorit FM Jan Havlík. Avšak hned za ním následovalo dravé mládí.

Na 2.místě se umístil Honzík Miesbauer. Předváděl výborné výkony, mně zaujala jeho partie v 7.kole, kde svého zkušenějšího soupeře deklasoval klasickou obětí jezdce na "f7". Stejně tak partie v 8.kole, kde zase předvedl vyzrálý poziční výkon, když převedl partii do koncovky s lepším střelcem a lepší pěšcovou strukturou a bezpečně výhodu uplatnil k výhře. Výborně si počínal i další mladík Vojtěch Jandl, který se umístil na celkovém 3.místě. Za QCC České Budějovice si vedl nejlépe pan Jiří Punčochář, který obsadil celkové 5.místo, přestože musel z pracovních důvodů jedno kolo vynechat. 6.místo patřilo dalšímu mladíkovi Honzíkovi Žilavému, který odehrál zajímavou partii s Láďou Nagyem. Zajímavá jsou právě umístění dalších mladíků, na 11.místě skončil Láďa Nagy, který odehrál několik hodnotných partií, to samé platí o Vašíkovi Kotálovi, který se umístil na 12.místě.

Velice spokojen musí být s 13.místem Matyáš Hosnedl, který získal několik bodů na základě svých znalostí z přípravy na Mistrovství Čech ještě z loňského roku. Snad ho to "nakopne" a začne se šachům znovu věnovat.

Z ostatních je zapotřebí vyzvednout Martinku Šťastnou, která předvedla několik velice utěšených výkonů. Pavel Štěch také musel jedno kolo vynechat, což se projevilo na jeho umístění. Střídavě úspěšně si vedli naši zbývající svěřenci. Společným potěšujícím znakem bylo sledovat, jak úroveň hry našich žáků postupně roste, a to platí i o těch nejméně zkušených. Každý si z turnaje odnáší velice pěkné šachové momentky, ve kterých si dokázali, že začínají šachům rozumět. Ať už se jednalo o celou partii, nebo jen její část, či nějaký zajímavý nápad. Všichni, co hráli, mají veliký potenciál se zlepšovat, tak doufáme, že jim snaha a chuť vydrží.

Nakonec chceme všem poděkovat za korektní průběh turnaje. Za pomoc při přípravě turnaje především panu Placerovi, za pomoc při úpravě učeben i panu Váhalovi, Punčochářovi a dalším. Děkujeme.

 

Gymnázium Jírovcova je snadno dostupné.

 


Nejbližší akce

2.liga 11.kolo (26. březen)

A-tým hraje venku s Chess Clubem Písek, B-tým hraje doma s ŠO TJ Dukla Praha.

podrobnosti

3.divize 7.kolo (01. duben)

Hrajeme doma zápas QCC ČB E - ŠA VŠTE E

podrobnosti

1.divize 11.kolo (02. duben)

C-tým hraje doma se ŠACHklubem Tábor a D-tým hraje venku na Slávii ČB.

podrobnosti

Velikonoční kemp (05. duben - 09. duben)

Tradiční soustředění o Velikonocích.

podrobnosti

KP družstev mladších žáků 2023 (15. duben)

Jde o turnaj šestičlenných týmů ročníků 2011 a mladších. V každém týmu musí startovat alespoň jedna dívk [...]

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK