Další divizní víkend

V sobotu 11.11. pokračovala 2.kolem 3.divize a v neděli 12.11. pokračovala 2.kolem 1.divize. Ve hře byly čtyři naše týmy. Já jsem byl v Harrachově na Polofinále MČR juniorů a juniorek, a tak mám informace jen s doslechu. Berte je proto s rezervou.

 

 

 

V sobotu 11.11. hrály oba naše týmy doma v naší nové klubovně. Tým QCC ČB E nastoupil proti týmu Českého Krumlova. Na poslední chvíli nám onemocněl jeden člen týmu, a tak jsme museli povolat náhradníka. První vyhrál rychle Ríša Haupt. Velice dobře si vedl i náhradník Oleh Yurchenko, který také vyhrál. Překvapivě prohrál Vítek Předota.

Partii se moc nevěnoval Daniil Yurchenko, který chodil a sledoval vedlejší partie do chvíle, než zkazil svojí partii a ztratil věž. Nakonec se mu podařilo nějakým zázrakem partii remizovat. Nejdéle bojoval Roman Klimeš, který na svého zkušenějšího soupeře nestačil. Konečný výsledek byl smírný QCC České Budějovice E – Český Krumlov 2½:2½.

Tým QCC F přivítal tým z Kaplice. V zápase potvrdili svojí zlepšující výkonnost Nicolas Čech a Petr Pešek, kteří si připsali výhry. Spolehlivost potvrdil Tonda Síkora, který remízoval. Na svého soupeře na 1.šachovnici nestačil Míra Hofbauer. Více jsem čekal od Karima Mountassira, který také při partii hodně chodil a začal se svojí partií zabývat, až když měl prohranou pozici. Partii už nezachránil, takže nakonec QCC České Budějovice F – Spartak Kaplice C 2½:2½. Škoda, v obou zápasech jsme měli na výhru, stačilo se jen řádně soustředit na vlastní partie.

V neděli 12.11. se hrálo 2.kolo 1.divize. Náš B-tým hrál na Royalu. Podařilo se nám dát dohromady dobrou sestavu, přestože čtyři členové týmu byli v Harrachově na Polofinále MČR juniorů a juniorek a i tak jsme byli favorité zápasu. Průběh utkání to naštěstí potvrdil. Smůlu si v partii vybral Láďa Nagy, který svého soupeře přehrál, ale v časové tísni ve 40.tahu udělal rozhodující chybu, která ho stála partii. Přitom si zapomněl zapsat jeden tah, takže ve skutečnosti udělal chybu až v 41.tahu, kdy již mohl v klidu přemýšlet. I o tom jsou šachy.

Remízovali Zdeněk Chval ml. a Roman Klimeš. Výhry si připsali Sebík Placer, Jirka Punčochář, Zdeněk Chval st., Eda Nejdl a Adam Pavlíček. Výsledek zápasu Royal České Budějovice – QCC České Budějovice 2:6.

Daleko těžší to měl náš mladý C-tým, jehož dvě opory byly také na Polofinále MČR juniorů a juniorek v Harrachově. Soupeř z Kaplice přijel navíc v plné síle, proto bylo jasné, že náš tým bude v zápase tahat za kratší konec. Přesto mne průběh zápasu velice potěšil. Na 1.šachovnici vyhrál David Smola, na 2.šachovnici vyhrál Kája Švejda a na 3.šachovnici remízoval Nicolas Čech. Nejsilnější hráče soupeře tedy zdolali 2½:½ a to je mimořádně povzbuzující.

Ostatní členové týmu na své soupeře nestačili. Prohráli Miroslav Hofbauer, pan Havelka (musel na poslední chvíli zaskočit za nemocného), Vít Předota, Ondřej Chadima a Martin Hanzal. Je ale třeba dodat, že soupeři na těchto šachovnicích měli ratingovou převahu kolem 500 Elo bodů.Konečný výsledek QCC České Budějovice C – Spartak Kaplice 2½:5½.

3d2k_001.jpg3d2k_002.jpg3d2k_003.jpg3d2k_004.jpg3d2k_005.jpg3d2k_006.jpg3d2k_007.jpg3d2k_008.jpg3d2k_009.jpg3d2k_010.jpg3d2k_011.jpg3d2k_012.jpg3d2k_013.jpg3d2k_014.jpg


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK