Těžký zápas v 1.divizi dospělých

V neděli 11.prosince se hrálo 5.kolo 1.divize. My jsme zajížděli k zápasu do Prachatic, které doposud všechny své zápasy prohrály. Ty ale před několika dny doplnili svoji soupisku cizincem s ratingem přes 2400 a tak bylo zřejmé, že tentokrát na rozdíl od předchozích zápasů postaví k utkání to nejsilnější, co mají k dispozici.

 

 

To se také potvrdilo. Vzhledem k naší opět velice děravé sestavě byli proto domácí jasným favoritem a šlo vlastně jen o výši skóre, kterým vyhrají. První jsem oproti předpokladům ukončil partii já. Můj soupeř zvolil zajímavou variantu. Problém byl v tom, že i když se o toto zahájení zajímám, neměl jsem zatím čas si ji projít. Proto jsem zvolil asi méně časté pokračování a na braní jezdce na „f3“ jsem nedobral střelcem, ale g-pěšcem s tím, že budu aktivně hrát proti soupeřovo králi. Soupeř kontroval postupem b7-b5 na dámském křídle, ale to ho stálo pěšce a já jsem získal volného a-pěšce navíc. Jasné to ale nebylo, protože na šachovnici byly ještě dámy a já jsem neměl zajištěného krále Soupeř mi v 19.tahu nabídl remízu a vzhledem k oběma sestavám jsem ji přijal a říkal si, že to alespoň nebude s nulou.

Pak dohrála naše omladina. Prohrál Daniil Yurchenko, který se do svého soupeře pustil nebojácně s gambitem a zpočátku partie nestál vůbec špatně. Zkušenost ale nakonec zvítězila. Na svého silného soupeře nestačil ani Ríša Haupt. Za pozitivum beru to, že oba hoši vzdorovali déle než hodinu. Pak se zrodila další remíza, když přijal v rovné pozici nabídku remízy Roman Klimeš. Neúprosný tlak soupeře neustál Zdeněk Chval ml. na 1.šachovnici. Jeho soupeř měl zničující útok, kterému se nedalo nijak rozumně ubránit. Poté remizoval Adam Pavlíček, který měl trochu divočejší průběh partie, ale hra obou soupeřů směřovala nakonec do smíru.

Poslední dohrával Jirka a Zdeněk. Jirka Punčochář držel hodně dlouho se svým soupeřem krok. Až v koncovce střelec a věž proti jezdci a věži (Zdeněk) přinutil Jirku pod hrozbou matu k výměně věže za střelce a koncovku věže proti jezdci už hráč jeho kalibru ukázkově tuto výhodu uplatnil k výhře. Poslední dohrával Zdeněk Chval st. a na šachovnici byla v oboustranné časové tísni složitá pozice. Zdeněk se orientoval správně, odrazil iniciativu soupeře a po jeho chybě získal figuru. V již vyhrané partii ale přehlédl špek soupeře a figuru mu vrátil. To ho znechutilo, a i v lepší pozici to dal za remízu, protože to na výsledek již nemělo žádný vliv. Konečný stav Tatran Prachatice – QCC České Budějovice C 6:2. Vzhledem k sestavě soupeře přijatelný výsledek.

1d5k_001.jpg1d5k_002.jpg1d5k_003.jpg1d5k_004.jpg1d5k_005.jpg1d5k_006.jpg1d5k_007.jpg1d5k_008.jpg1d5k_009.jpg1d5k_010.jpg1d5k_011.jpg1d5k_012.jpg


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK