3.kolo 3.divize dospělých

V sobotu 26.11. se konalo 3.kolo 3.divize. Oba naše mladé týmy hrály doma v gymnáziu Jírovcova a hostili favority své skupiny. Začátek obou zápasů byl opožděn, protože nám nefungoval chip a nemohli jsme se dostat do gymnázia. Po řadě telefonátů pak jednu otevřenou hlavu napadlo: „což takhle použít klíč“.

 

 

Oba zápasy začaly se zpožděním, ale to byla poslední komplikace. Tým QCC E nastoupil v sestavě Alexandr Gregor, Vítek Předota, Petr Pešek, Olda Klíma a David Trubač. Velice dobře si vedl Saša, který prokázal svoji stoupající výkonnost a svého zkušenějšího soupeře porazil. Dobře stál i Vítek, který měl v koncovce dvě figury proti věži a mohl tak pomýšlet na výhru. Bohužel se nechal připravit o figuru a horší koncovku s kvalitou méně prohrál. Ostatní hoši to měli těžké, Peťa, Olda ani David na své zkušenější soupeře nestačili. Potěšující bylo, že vážné partie nehráli rapidovým tempem, ale že již více přemýšleli. Konečný výsledek QCC České Budějovice E – Spartak Kaplice B 1:4.

Za tým QCC F nastoupili Karim Mountassir, Daniil Yurchenko, Lukáš Tlapa, Tonda Síkora a Miško Pribyš. Zde to měl náš tým hodně těžké. Soupeř měl na šachovnicích výraznou ratingovou převahu. Karim i Daniil na prvních šachovnicích se snažili, ale jejich soupeři byli příliš silní. Svoji premiéru ve vážných partiích si odbyli Lukáš a Tonda. Potěšili tím, že hráli zodpovědně pomalu. Lukáš se dlouho držel, ale na svého zkušeného soupeře nestačil. Vyrovnané síly byly na 4.šachovnici, kde mohl Tonda zpočátku přijít o figuru, ale jeho soupeř si toho nevšiml. Tondův soupeř pak nezvolil ideální pokračování a Tonda získal celou věž a vyhranou pozici. Bohužel si vzhledem k zatím malým zkušenostem neuvědomil, že celou pozici mu drží jeho černopolný střelec na hlavní diagonále a1-h8 a místo jeho posílení tahem dámou na „f6“ (ale až po tahu Sa1-c3 šach) nabídl tohoto střelce k výměně a tím se jeho celá pozice rozpadla, a nakonec ještě prohrál. Pro tyto zkušenosti ale hoši tyto partie hrají a jejich pečlivý rozbor s trenérem je posune dál. Ke šťasné výhře Miška tak žádný bod nepřibyl. Výsledek tohoto zápasu byl tedy stejný: QCC České Budějovice F – Jiskra Třeboň 1:4.

3d3k_001.jpg3d3k_002.jpg3d3k_003.jpg3d3k_004.jpg3d3k_005.jpg3d3k_006.jpg3d3k_007.jpg3d3k_008.jpg3d3k_009.jpg3d3k_010.jpg3d3k_011.jpg3d3k_012.jpg3d3k_013.jpg

 

 


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK