Pokračovala 1.divize dospělých

30.října pokračovala 2.kolem 1.divize. Vzhledem k řízenému losu se v tomto kole střetly naše dva týmy C a D. Já jsem byl v tu dobu v izolaci kvůli covidu, takže o zápasu vím především to, že byl opět docela problém dát dohromady sestavu pro zápas.

 

 

 

K překvapení došlo na 1.šachovnici, když Sebík Placer nedokázal uplatnit lepší pozici, přenechal iniciativu Daniele Nagyové, a ta dokázala přesnou hrou rozhodnout partii ve svůj prospěch. Na dalších šachovnicích se nám v derby dařilo již více. Zdeněk Chval přehrál Davida Smolu, když David smíchal v zahájení dva systémy. Pak ke své škodě špatně vyhodnotil jedno braní pěšce v pěšcové koncovce a z remízové koncovky se rázem stala koncovka prohraná.

Eda Nejdl přehrál pasivně hrajících Alexandra Gregora. O dalších partiích moc nevím. Zdeněk Chval st. porazil pana Ladislava Nagye, Adam Pavlíček pana Stanislava Havelku a Marek Svoboda Vítka Předotu. Za kratší konec jsme tahali v partiích Richard Haupt versus Petr Pešek a Daniil YurchenkoKarimem Mountassirem, kde úspěch slavila větší zkušenost. Konečný výsledek zněl: QCC České Budějovice C – QCC České Budějovice D 5:3.

V neděli 13.11. jsme jeli ke 3.kolu do Tábora k zápasu se Sezimovým Ústím. Asi týden před zápasem to s námi začalo vypadat dost špatně. Na poslední chvíli získali možnost startovat v Polofinále MČR dorostenců a juniorů Sebík Placer a Zdeněk Chval, a tak odcestovali na celý týden do Špindlu. K dispozici nebyli ani Zdeněk Chval st. a Jirka Olejníček. To nevypadalo dobře, protože náš soupeř zrovna patřil k těm, co se dobře schází. Štěstí měl náš D-tým, který věděl o startu členů svého týmu s dostatečným předstihem, protože měli na Polofinále MČR přímý postup a mohli si tak svůj zápas odložit. Naše problémy vyvrcholily, když hodinu před odjezdem mi poslal SMS jeden z hráčů, že ze zdravotních důvodů nemůže jet. Takže jsme nakonec odjížděli k zápasu s dvěma mladíky bez zkušeností a ratingu.

Stejně smolně se pro nás vyvíjel i zápas. Já jsem byl po covidu a sobotním turnaji mládeže docela vyčerpaný, takže jsem se věnoval jen své partii. Celkem podle očekávání do 45 minut skončili naši dva mladíci Richard Haupt a Daniil Yurchenko, soupeři s ratingem přes 1700 a 1800 byli samozřejmě nad jejich síly. Prohrál také na 1.šachovnici Jirka Punčochář, když se ocitl v soupeřově oblíbené gambitové variantě. Edovi Nejdlovi se podařilo soupeře v zahájení přehrát, avšak nevyužil tragické pozice soupeře a partie skončila remízou. Já jsem se snažil hrát aktivně a celkem se mi to dařilo. V jeden moment jsem nedocenil důležitost jednoho tahu a dostal jsem se do nepohodlné pozice. Nakonec jsem se z ní dostal a získal jsem mírně lepší pozici. Ať už jsme měli se soupeřem při partii všelijaké pocity, partie byla pořád v rovnováze. Nakonec jsem měl trochu lepší pozici a soupeř mi nabídl remízu, kterou jsem přijal, protože jsem nenašel žádnou cestu k získání jakékoli výhody.

Odjížděli jsme tedy domů za stavu 4:1 pro soupeře. Petr Šimek měl věž proti dvěma figurám a pozice byla uzavřená, takže jsem na první pohled neviděl, kde by mohla věž aktivně působit. Ta pozice se mi vůbec nelíbila a měl jsem za to, že to bude mít Petr hodně těžké. Zato se mi líbila pozice Adama Pavlíčka, který měl výraznou prostorovou převahu díky postouplým pěšcům. Nepočítal jsem ale materiál ani jsem se nedíval na čas. Pozice Romana Klimeše se mi nezdála, protože prohrával o kvalitu a žádnou kompenzaci jsem neviděl. Nakonec všichni naši své partie prohráli, i když mi Petr napsal, že přehlédl krásnou výhru, patrně na začátku partie. To by ale na celkové porážce nic nezměnilo, takže jsme nakonec zcela zaslouženě utrpěli nejvyšší porážku v posledních letech: Spartak Sezimovo Ústí – QCC České Budějovice C 7:1.

1d23_001.jpg1d23_002.jpg1d23_003.jpg1d23_004.jpg1d23_005.jpg1d23_006.jpg1d23_007.jpg1d23_008.jpg1d23_009.jpg1d23_010.jpg1d23_011.jpg1d23_012.jpg1d23_013.jpg


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK