Rozehrána i 3.divize dospělých

V této soutěži ve skupině A startují naše 2 týmy, složené převážně z mladých šachistů. Hned v 1.kole na sebe naše dva týmy narazily. Proto dostali příležitost zahrát si na obou stranách ti nejmladší.

 

 

 

Na 1.šachovnici se více dařilo Daniilovi Yurchenkovi oproti zkušenějšímu Šimonovi Vrzalovi. Vít Šimek nestačil na dobře hrajících Petra Prokůpka. Přemýšlivý Míša Pribyš přehrál zkušenějšího Oldu Klímu. Adam Míchal nestačil na šikovného Davida Trubače. Nejurputnější boj se odehrával na poslední 5.šachovnici, kde přes dvě hodiny zápolil Tomáš NešpolKonstantinem Gregorem. Tomáš svojí výhrou nakonec rozhodl o výhře svého týmu: QCC České Budějovice F – QCC České Budějovice E 3:2.

Protože je v každé skupině lichý počet týmů, tak má v každém kole jeden z týmů volno. Proto měl ve 2.kole volno náš E-tým a hrál pouze F-tým. Ten zajížděl ke svému utkání do Kaplice. Tentokrát jsme postavili nejsilnější sestavu, protože se dalo čekat, že i soupeř bude silný a navíc nám vyhovovalo, že člen našeho týmu pan Olšan bydlí přímo v Kaplici.

Zápas byl vyrovnaný, jak se dalo očekávat. Na 1.šachovnici Jakub William Bruce na svého silnějšího soupeře nestačil. Naopak na 2.šachovnici pan Pavel Olšan využil svých větších zkušeností a zajistil pro nás bod. Celkem jasně se pro nás vyvíjela partie pana Romana Klimeše na 3.šachovnici, kde soupeř nehrál nejpřesněji, a nakonec se rozhodl přejít do prohrané pěšcové koncovky. Dobře si vedl také Karim Mountassir, který pro nás zajistil rozhodující, vyhrávající bod. Na poslední šachovnici v souboji mladíků nestačil náš Daniil Yurchenko na svého soupeře, a tak výsledek zápasu byl: Spartak Kaplice B – QCC České Budějovice F 2:3.

Děkujeme všem hráčům za účast a vzornou reprezentaci našeho klubu.

3d_001.jpg3d_002.jpg3d_003.jpg3d_004.jpg3d_005.jpg3d_006.jpg3d_007.jpg3d_008.jpg


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK