Soutěže družstev odstartovaly

V neděli 9.října proběhlo 1.kolo 1.divize. Jedná se o nejvyšší krajskou soutěž dospělých, ve které máme dva týmy, QCC České Budějovice C a QCC České Budějovice D. Týmy QCC České Budějovice A a QCC České Budějovice B startují v 2.lize dospělých a proto dát dohromady soupisky všech těchto týmů nebylo vůbec jednoduché.

 

 

Tým QCC České Budějovice C nastoupil v 1.kole 1.divize proti týmu Chess Club Písek B. Cestovali jsme dvěma auty do Písku a cesta proběhla bez problémů. Dost velké problémy jsme měli se sestavou, tak jsem naše vyhlídky neviděl moc růžově. Protože se při hře musím náležitě věnovat své partii, nemám dostatek energie sledovat ostatní partie, a tak mohu poskytnout jen povrchní informace.

Velice brzy jsme prohrávali 0:1, protože Ríša Haupt (ročník 2013) na svého zkušenějšího soupeře nestačil. Pak následovala rychlá remíza Edy Nejdla, který si se soupeřem vyměnil hned v zahájení hodně figur. Stav utkání srovnal na 1½:1½ Zdeněk Chval ml., ale netuším jak. Do vedení nás dostal Adam Pavlíček, ale protože jsem ještě hrál, tak také nevím, jak svého soupeře přehrál. Poté jsem dohrál já. Můj soupeř se do mě pustil, umístil svého jezdce na „h6“ a měl pocit, že mě zmatí. Já jsem zase hrál na to, že vyměním figury a pak toho jezdce odchytím, což se mi podařilo.

To začínalo vypadat dobře, měli jsme 3½ bodu a remíza byla velice blízko. Ještě hrál Sebík, který měl dvojici střelců, Jirka i Zdeněk měli prostorovou převahu, naopak moc dobře nestál Roman. Pak vyhrál Sebík Placer, jehož soupeř překročil čas, ale již v prohrané pozici. Sebík měl dvojici střelců a dva volné pěšce, jeho soupeř střelce a jezdce a volného pěšce na 6.řadě. Sebík ale pozici kontroloval.

Vyhrál také Jirka Punčochář, ale pozici jsem nestihl zaznamenat. Roman Klimeš v již špatné pozici překročil čas. Poslední dohrával Zdeněk Chval st. a i ten dokázal přetavit prostorovou převahu v bod. Jak jsem již uvedl, všechny pozice jsem prohlížel jen velmi povrchně, takže některé informace nemusí sedět. Zato sedí pro nás překvapivě výborný výsledek Chess Club Písek B – QCC České Budějovice C 2½:5½. Díky všem za příkladnou bojovnost.

Náš D-tým mládežníků hrál se silnými Strakonicemi. O průběhu tohoto zápasu bude informovat jeden z jeho kapitánů.

1d1k_001.jpg1d1k_002.jpg1d1k_003.jpg1d1k_004.jpg1d1k_005.jpg1d1k_006.jpg1d1k_007.jpg1d1k_008.jpg1d1k_009.jpg1d1k_010.jpg1d1k_011.jpg1d1k_012.jpg1d1k_013.jpg


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK