Úspěšné vykročení k lize.

V neděli 23.1.2022 nastoupilo družstvo QCC České Budějovice B v Táboře proti místnímu Sokolu Tábor B. Domácím chyběly první dvě šachovnice, zatímco my jsme nastoupili v silném složení i s Petrem Šimkem a Láďou Nagyem v sestavě, takže papírově jsme byli favorité.

 

 

 

V utkání jsem měl dost problémů se svou partií, takže všechny ostatní jsem viděl jen velice letmo. V následujících řádcích tedy nemusí odpovídat realitě ani popis partií, ani hodnocení pozic, ani pořadí ukončených partií, jen jména našich borců budou skutečná.

Po hodině hry byly šance obou týmů zhruba vyrovnané. Líbily se mi pozice Petra Šimka, který měl prostorovou převahu a taktéž Pavla Hesse s aktivními figurami. Naopak bránit se musel Eda Nejdl a rovněž Zdeněk Chval jun. nestál úplně dobře, protože černému se podařilo v indické struktuře obsadit jezdcem důležité pole „d4“. Láďa Nagy měl dva pěšce více, ale musel se bránit aktivitě soupeře, ostatní partie byly pro mne nejasné.

První překvapivě vyhrál Zdeněk Chval ml., v jehož partii soupeř nevhodně vyměnil svého jezdce na „d4“ za bělopolného střelce a po dalších výměnách vynuceně ztrácel pěšce. Soupeř se snažil získat materiál zpět, ale tím otevřel cestu ke svému králi. Výhru Pavla Hesse jsem neviděl, ale z po-partiové analýzy mohu soudit, že partie snad dospěla do dámské koncovky, v níž měl Pavel navíc jezdce proti špatnému soupeřovu střelci. Dobře sehraný tandem dáma a jezdec se jen obtížně brání. Petr Šimek přetavil svou poziční výhodu v materiální a poté i v celý bod. Bohužel soupeřův tlak neustál Eda Nejdl, ale čtvrtý bod se podařilo dodat mojí maličkostí, protože soupeř ve vyrovnané pozici zahrál příliš optimistický výpad pěšcem a oslabil tím svojí pěšcovou strukturu.

Udolán byl i Sebík Placer. Ve velice složité a pro mě nepřehledné partii obětoval pěšce a partie po dalších peripetiích vyústila do beznadějné věžové koncovky. Z hlediska výsledku týmu ho to mrzet nemuselo, protože ve zbylých dvou partiích jsme stáli mnohem lépe, až na výhru. Láďa Nagy ustál tlak soupeře a v konečné pozici měl nejen pár pěšců více, ale i bezpečněji postaveného krále. Jirka Punčochář to neměl vůbec jednoduché, v jednu chvíli jeho pozice nepůsobila nijak nadějně. Naštěstí soupeř chyboval a v koncovce lehkých figur měl Jirka nejen pěšce více, ale i volné oba krajní pěšce. Pochytat je byl zřejmě neřešitelný úkol pro soupeřova jezdce.

Konečná bilance TJ Sokol Tábor B – QCC České Budějovice B 2:6 byla zřejmě pro naše přátelsky naladěné soupeře příliš krutý výsledek, ale výhra v zápase byla v každém případě zasloužená. Tímto výsledkem jsme se přiblížili k postupu do 2.ligy dospělých, ale ještě musíme zdolat několik překážek.

1d7_001.jpg1d7_002.jpg1d7_003.jpg1d7_004.jpg1d7_005.jpg1d7_006.jpg1d7_007.jpg1d7_008.jpg1d7_009.jpg1d7_010.jpg1d7_011.jpg1d7_012.jpg


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK