Důležitá výhra v 2.divizi

V neděli 16.1. jsme jeli do Kaplice na 6.kolo 2.divize. Šlo o důležitý zápas, protože náš soupeř byl na druhém místě tabulky jen o jediný bod hned za námi. Případná výhra by nám zajistila účast ve finálové skupině bez ohledu na výsledek posledního kola základní části.

 

 

 

Cesta proběhla v pohodě. Soupeři nám vydatně pomohli, když nastoupili pouze v šesti. Přitom měli dva rozočkované hráče, kteří mohli nastoupit s negativních testem a mohli tak hrát v osmi. Vedli jsme tedy 2:0. Jako první dohrála Daniela Nagyová, která překvapila soupeře ve španělské ostrým pokračováním, kde se její soupeř neorientoval správně a rychle prohrál.

Jako další dohrál Adam Pavlíček, který potrestal svého soupeře za pasivní hru a jeho soupeř před matem vzdal. Hned vzápětí vzdal i můj soupeř. Hrál odvážně, ale neorientoval se ve vzniklých zápletkách a přišel o pěšce. Pak se pokusil zdramatizovat partii obětí střelce za tři pěšce, ale poté, co dopustil výměnu své poslední lehké figury (jezdce) bylo rozhodnuto. Po mně dohrál Zdeněk Chval, který prohrál, ale nestihl jsem zaznamenat jak, neviděl jsem ani závěrečnou pozici.

Předposlední dohrával Eda Nejdl. Ten měl pozici snů. Měl pěšce na šesté řadě podporovaného těžkými figurami, který stísnil figury černého. Ten měl dámu mimo hru a hrozil mu mat na poslední, osmé řadě. Další problém byl ten, že měl před svým králem postavený domeček (pěšce f7-g6-h7) a neměl černopolného střelce, který by hlídal černá pole kolem černého krále. Zato Eda umístil svého černopolného střelce na „f6“ a tak si mohl jeho soupeř vybrat jestli dostane mat na osmé řadě nebo po následujícím tahu Dh6 mat na „g7“. Jeho soupeř ale zvolil třetí variantu a to tu, že partii vzdal.

Poslední dohrával Zdeněk Chval st. který měl figuru za dva pěšce. Na šachovnici byla dvojice střelců a věž proti střelci a věži. Zdeněk zpasivnil soupeřovi krále a dovedl partii do vítězného konce. Závěrečná bilance zápasu: Spartak Kaplice – QCC České Budějovice D 1:7.

2d6_001.jpg2d6_002.jpg2d6_003.jpg2d6_004.jpg2d6_005.jpg2d6_006.jpg2d6_007.jpg2d6_008.jpg2d6_009.jpg2d6_010.jpg


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK