V 2.divizi naplno

V neděli 5.12. se hrálo 4.kolo 2.divize. My jsme měli za soupeře tým ŠA VŠTE C. Předvídal jsem, že to nebude lehký zápas, a tak jsem se snažil dát při daných absencích dohromady nejsilnější tým.

 

 

 

Mně se tentokrát zahájení povedlo, i když jsem ho hrál asi poprvé v životě. Černými jsem získal iniciativu a soupeř musel bránit svého krále. Všechny partie se rozehrály v normálu, jen Michail Kroo vedle mne získal pěšce a prostorovou převahu.

Já jsem uspokojen zahájením zvolil přechod do koncovky, ale bylo to dost ukvapené a tím jsem soupeři dost ulehčil. Navíc jsem nezahrál zcela přesně a vznikla tak věžová koncovka, kde jsem měl dvě slabiny a najednou jsem zjistil, že bojuji o remízu. Proto jsem neměl čas sledovat, co se děje kolem mne.

Mezitím vyhrál Michail Kroo, který po zisku třetího pěšce dal soupeři vidličku na krále a věž. Pak vyhrál David Smola, bohužel jsem nezaznamenal jak, ale hodně to potěšilo. Do třetice vyhrál Zdeněk Chval st., jehož soupeř spáchal prstovou chybu a nechal stát figuru. To vypadalo nadějně.

Solidní pozici měl i Kuba Stinka, ale neměl jsem čas ji zkoumat. Zdeněk Chval ml. měl ve čtyřvěžové koncovce pěšce méně, snažil se ale o aktivní hru po volném sloupci. Za kratší konec tahal Adam Pavlíček, zato lépe se mi jevila pozice Marka Svobody, který měl nepříjemného pěšce na 6.řadě, ale byl to jen můj povrchní pohled.

Náš čtvrtý bod nakonec přidal Marek Svoboda, jehož soupeř překročil v 39.tahu čas. Opticky mi jeho pozice připadala zajímavá. Pak prohrál Adam Pavlíček, kterému se tentokrát partie nevydařila. Další vyhrál Jakub Stinka, který měl dvojici střelců proti věži a soupeřka zahynula na odkrytého krále. Předposlední dohrál Zdeněk Chval ml., který remízoval. Vsadil na aktivitu svých věží, postavil „harmoniku“ na 7.řadě a remízoval věčným šachem.

Poslední jsem za již rozhodnutého stavu dohrával já. Mně se podařilo díky aktivní hře a oběti pěšce srovnat hru. Postavil jsem si dámu, za kterou mi musel soupeř dát věž, a tak jsem hrál koncovku král+ věž proti králi + 2spojení pěšci. V této koncovce jsem po více než 4 hodinách hry přehlédl elementární remízu a ještě jsem ji prohrál. Konečný výsledek: ŠA VŠTE C – QCC České Budějovice D 2½:5½.

2d4_001.jpg2d4_002.jpg2d4_003.jpg2d4_004.jpg2d4_005.jpg2d4_006.jpg


Nejbližší akce

2.liga 11.kolo (26. březen)

A-tým hraje venku s Chess Clubem Písek, B-tým hraje doma s ŠO TJ Dukla Praha.

podrobnosti

3.divize 7.kolo (01. duben)

Hrajeme doma zápas QCC ČB E - ŠA VŠTE E

podrobnosti

1.divize 11.kolo (02. duben)

C-tým hraje doma se ŠACHklubem Tábor a D-tým hraje venku na Slávii ČB.

podrobnosti

Velikonoční kemp (05. duben - 09. duben)

Tradiční soustředění o Velikonocích.

podrobnosti

KP družstev mladších žáků 2023 (15. duben)

Jde o turnaj šestičlenných týmů ročníků 2011 a mladších. V každém týmu musí startovat alespoň jedna dívk [...]

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK