Pečetící výhra v 2.divizi

V neděli 13.ledna byl před námi důležitý zápas v 2.divizi. Postup do finálové skupiny jsme již měli zajištěn, avšak bylo zřejmé, že i náš soupeř z Kaplice si zajistí postup do finálové skupiny. Proto bylo vysoce pravděpodobné, že se bude výsledek tohoto zápasu započítávat i do finálové skupiny.

 

 

 

Jak se dalo očekávat, zápas to nebyl jednoduchý. Já jsem stál v partii lépe, měl jsem iniciativu, ale stále nic konkrétního. Snažil jsem se chytit soupeřovi dáma a zároveň útočit na jeho krále, ale soupeř se stále držel. Neměl jsem proto příliš prostoru sledovat zápas.

Příjemné bylo, že vyhrála Blanka Nováková. Lépe stál i Matěj, ostatní pozice mi připadaly přibližně rovné. Sebík chtěl nabídnout remízu, ale nepovolil jsem mu to. Hrál čtyřvěžovou koncovku s jezdcem na každé straně, přičemž jeho jezdec byl aktivnější. Jeho soupeř měl sice jednu věž v jeho týlu, avšak tu mohl Sebík vyměnit. Matěj Kaňka dotáhl dobrý výkon do konce a vyhrál. Sebík Placer přistoupil na výměnu jezdců, takže jeho výhoda se rozplynula a tak jsem souhlasil s remízou.

Remízoval také Eda Nejdl, nevzpomínám si přesně, ale šlo myslím o věčný šach. Já jsem ze svého tlaku nakonec získal pěšce a když mi soupeř nevhodnou výměnou figur dopomohl k zisku druhého pěšce, bylo rozhodnuto i v mé partii. Protože jsme vedli 4:1, dal jsem pokyn Adamovi Pavlíčkovi, který měl na šachovnici remízu (věžovka s dvěma spojenými pěšci na jednom křídle na každé straně), aby jí nabídl a soupeř ji přijal. O osudu zápasu bylo tedy rozhodnuto.

Pak svojí partii prohrála Beáta Havelková. Když jsem viděl její partii naposled, hrála koncovku dvou lehkých figur a měla aktivnějšího krále, což vypadalo nadějně. V závěru partie měla ale Beátka krále hodně pasivního a jejímu soupeři se jí podařilo dostat do zugzwangu a Beátka ztratila figuru. Neviděl jsem ale, co přimělo Beátku vrátit se svým králem dozadu, takže to nemohu nijak komentovat.

Poslední dohrával Láďa Nagy, který zase „honil“ čas, ale evidentně se nechtěl smířit s remízou, kterou mu nabízel soupeř. V koncovce měl Láďa iniciativu, a přestože hrál hodně na jistotu (viděl jsem tam přímočařejší cestu k výhře – po partii jsme si to ukázali), tak prosadil svého volného pěšce do dámy a výborný výkon korunoval výhrou. Nakonec zasloužené, i když ne snadné vítězství QCC České Budějovice „C“ – Spartak Kaplice 5½:2½.

 

2d6k_001.jpg2d6k_002.jpg2d6k_003.jpg2d6k_004.jpg2d6k_005.jpg2d6k_006.jpg2d6k_007.jpg2d6k_008.jpg2d6k_009.jpg2d6k_010.jpg2d6k_011.jpg2d6k_012.jpg2d6k_013.jpg2d6k_014.jpg2d6k_015.jpg2d6k_016.jpg


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK