Dohrávka 1.divize zcela v naší režii

V sobotu 12.ledna jsme dohrávali 4.kolo 1.divize. V zápase jsme byli tentokrát jasným favoritem a svojí roli jsme splnili na 100%. Nicméně zápas nebyl tak snadný, jak by se mohlo zdát podle výsledku.

 

 

 

Já jsem původně neměl vůbec hrát, protože jsem potřeboval pracovat na dotacích. Musel jsem ale nastoupit, abychom nehráli o sedmi. Já jsem měl proti sobě nezkušenou soupeřku a tak jsem negalantně zvolil variantu, kde mohla snadno uklouznout. Soupeřka skutečně nereagovala správně, nicméně žádný katastrofický scénář, jak se zde často stává, se nekonal. Získal jsem pouze pěšce a znehodnotil soupeřce pěšcovou figuru. Pak už jsem nic nevymýšlel, pouze měnil soupeřčiny vyvinuté figury a přešel do vyhrané pěšcové koncovky, kterou soupeřka po vytempování a ztrátě dalšího pěšce vzdala. Za hodinu bylo po partii. Hned po mně skončil partii Sebík Placer, který díky mezišachu získal dámu.

Pak už to nebylo tak snadné. Ostatní soupeři se snažili a vzdorovali zkušenějším protivníkům. Další vyhrál Matěj Kaňka, který chytil soupeři střelce. Díky zisku figury vyhrál svoji partii i Jirka Punčochář. Na soupeře tlačil Eda a kvalitu více měl i Láďa. Zato Beáta nestála nic moc a David měl kvalitu méně a ještě k tomu měl svého jezdce svázaného. Eda Nejdl nakonec vyhrál hezkou obětí středových pěšců spojených s výměnou dam, která vedla k pěknému matu. Štěstí se usmálo na Beátu Havelkovou, když její soupeřka chybovala a Beáta vyhrála. Ještě větší štěstí měl David Smola, jehož soupeřka si neprozřetelně odkryla svého krále. David se ve snaze zachránit věčným šachem pustil do šachování, až jeho soupeřka zvolila špatný ústup krále a David jí vyšachoval věž.

Poslední dohrával Láďa Nagy. Jeho soupeřka se snažila postavit pevnost, odmítala Láďovy nabídky na zpětnou oběť kvality, která vedla do prohrané pěšcové koncovky. Láďovi se nakonec podařilo zahnat jejího krále na poslední řadu a tam pod hrozbami matu a ztrátou pěšců již soupeřka musela vzdát. Konečný výsledek je nezvykle krutý ŠA VŠTE České Budějovice „B“ – QCC České Budějovice „B“ 0:8, avšak soupeř přistoupil k zápasu s otevřeným hledím a zdatně bojoval.

 

DSC_3528.JPGDSC_3530_upraveno.JPGDSC_3532.JPGDSC_3533.JPGDSC_3536.JPGDSC_3539.JPGDSC_3540.JPGDSC_3543.JPGDSC_3544.JPGDSC_3547.JPGDSC_3548.JPGDSC_3550.JPGDSC_3553.JPGDSC_3554.JPGDSC_3557.JPGDSC_3561.JPGDSC_3563.JPGDSC_3566.JPGDSC_3568.JPGDSC_3571.JPGDSC_3572.JPGDSC_3576.JPGDSC_3581.JPG


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK