3. divize zahájena klubovým derby a výhrou

Dne 13.10.2018 proběhlo první kolo nového ročníku 3. divize. V prvním kole se naše týmy D a F utkaly navzájem. Tým E uspěl proti VŠTE E.

 

 

 

 

Týmy ve 3. divizi jsou rozděleny do 3 skupiny. Naši tři zástupci startují ve skupině střed. Soutěž se hraje tempem 2+1 hod, bez přídavku za čas. A práce s časem je jedna ze základních věcí, kterou se ti nejmladší v této soutěži učí. Často nedokáží využít čas, který mají k dispozici. Uvidíme, jak tomu bude tentokrát.


QCC D vs. QCC F

Týmy nastoupily v následujících sestavách.

QCC D: Karel Švejda, Daniela Nagyová, Beáta Havelková, Laura Čermáková a Hugo Tůma.

QCC F: Vladimír Šindelka, Vít Předota, Jakub William Bruce, Adam Labik a Roman Klimeš   


10:00 - Zápas začíná.
10:15 - Vítek vyrobil v zahájení chybu a Daniela získala figuru za 2 pěšce. Laura vede v partii s Adamem poměrně brzy o figuru. Ostatní stojí vyrovnaně.
10:30 - Daniela vede o figuru za 1 pěšce. Laura vede o figuru a 3 pěšce. Ostatní stojí stále vyrovnaně.
10:40 - Kája stojí v partii s panem Šindelkou materiálově vyrovnaně, ale útočí. Beátka v partii s Jakubem získala pěšce. Pan Klimeš získal pěšce. Pohled na hodiny říká, že Hugovi zbývá 1:55 hod, panu Klimešovi 1:33 hod. Neboli Hugo investoval do přemýšlení nad vlastními tahy 5 minut, jeho soupeř 27 minut.
10:55 - Laura vede o věž a 6 pěšců. Pan Klimeš vede o figuru. Daniela vede o čistou figuru. Beátka s Jakubem stojí v zajímavé ostré pozici. Kája má D+J+(3+4)p, pan Šindelka D+S+(3+4)p. Kájův útok již pominul. Jakub sice v partii s Beátkou o pěšce prohrává, ale má lepší vývin figur. Tady to může být ještě zajímavé.
11:00 - Daniela utíká pěšcem nezadržitelně do dámy, Vítek bude muset obětovat další materiál. Ale celkově to vypadá na těsný výsledek.     
11:10 Hugo vzdává. Hugovi zbylo 1:45 hod, panu Klimešovi 1:17 hod. Stav 0:1 pro domácí tým QCC D. Vítek vzdává. Zbylo mu 1:34 hod, Daniele 1:27 hod. Stav 1:1.
11:15 Vyhrává Laura. Adamovi zbylo 1:27 hod, Lauře 1:36 hod. Stav 2:1. Změna nastala i v partii Beátky s Jakubem. Jakub podcenil vazbu na svou věž a přišel o figuru. Pořád má lepší vývin, ale už to stačit nebude. Jakub má 2V+J+(3+1+1)p, Beátka 2V+J+S+(3+3)p. Kája má v koncovce J+(3+4)p, pan Šindelka má S+(3+4)p. To bude ještě zajímavé.
11:30 Jakub vzdává. Stav 3:1.
11:40 Kája s panem Šindelkou si ani za rozhodnutého stavu nic nedarují a bojují. Kája má J+(1+1+1+1)p, pan Šindelka S+(1+1+1+1)p. Pěšci nejsou symetričtí. Ještě to bude zajímavé.
11:50 Výhoda v poslední partii se přelévá ze strany na stranu. Teď to vypadá, že šance se rýsují spíše Kájovi.
12:00 Kája vyhrává a posouvá skóre na konečných 4:1 pro QCC D.

Byl to zajímavý zápas. Škoda, že děti nevyužily větší část času, který měly k dispozici na přemýšlení. Z partií mne nejvíce zaujala partie Káji s panem Šindelkou.

 

VŠTE ČB E - QCC ČB E
Zápas nám přiblížuje jeden z jeho přímých aktérů, pan Fratišek Postl.

K prvnímu zápasu ve třetí divizi jsme nastoupili oslabeni o kapitána družstva pana Chvala st. a na první šachovnici o Zdendu Chvala ml. Na první šachovnici hrál David Smola a počínal si zkušeně. Hra přešla do pěšcově zablokované pozice, soupeři se dohodli na remíze. Pozici jsem si prohlédl, ale vzhledem k tomu, že jsem ještě hrál nestudoval jsem pozici důkladně. Na druhé šachovnici hrál Honza Smola, který dohrával jako poslední. Honza v koncovce uplatnil výhodu dámy a šel si za vítězstvím. Na třetí šachovnici hrál Matěj Bajgar s Vicky Cinkovou a i na třetí šachovnici jsme nebyli poraženi, Matěj zvítězil. Jedinou prohru zaznamenal František Postl ml., který hrál s Davídkem Bártou. František potvrdil známé pravidlo, že když vyhrávám "mám si sedět na rukou", a velkou poziční výhodu ve výhru nepřetavil. Na páté šachovnici hrál jediný dospělák, . Nakonec se mi podařilo partii naštěstí vyhrát, protože jsem to nechtěl našim mladým puškám zkazit. Chtěl bych naše hráče moc pochválit. Všichni hráli zodpovědně a nikdo nehrál "rychlé šachy". Všem děkuji za pěknou reprezentaci našeho klubu. Konečný výsledek VŠTE ČB E 1 ½ - 3 ½ QCC ČB E.  

 

Fotografie: Ladislav Nagy

 

IMG_8574.JPGIMG_8582.JPGIMG_8585.JPGIMG_8598.JPGIMG_8606.JPGIMG_8610.JPGIMG_8617.JPGIMG_8621.JPGIMG_8630.JPG

 


Nejbližší akce

3.Velká cena Jihočeského kraje (26. leden)

3.Velká cena se uskuteční ve Veselí nad Lužnicí. Podrobné informace o turnaji naleznete v propozicích zde. Žák [...]

podrobnosti

2.divize 7.kolo (27. leden)

Hrajeme venku se Slovanem Jindřichův Hradec C.

podrobnosti

3.divize 6.kolo (02. únor)

QCC D hraje doma s ŠA VŠTE D, QCC E hraje venku s Royalem ČB B, QCC F hraje doma s Royalem ČB C..

podrobnosti

1.divize 7.kolo (03. únor)

Hrajeme doma s TJ Slovanem Jindřichovým Hradcem.

podrobnosti

Krajské kolo Přeboru škol (14. únor)

Bude se hrát v Kulturním domě Slávia ("Armáďáku"). Jsme pořadatelé této akce, podrobnosti ještě doplníme.

podrobnosti

3.divize 7.kolo (16. únor)

QCC D hraje venku s Royalem ČB C, QCC E hraje doma se Spartakem Kaplice B, QCC F hraje venku s ŠA VŠTE E.

podrobnosti

1.divize 8.kolo (17. únor)

Hrajeme venku s Tatranem Prachatice

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 E.ON ČEVAK