Střípky z 3.divize

V sobotu 27.ledna a 10.února proběhlo 6. a 7.kolo 3.divize. Nemohl jsem být zápasům přítomen, a proto se omezím jen na konstatování výsledků a komentář k partiím, které jsem zatím shlédl. Fotodokumentaci máme také bohužel jen z jednoho zápasu. Nejdůležitější ale je, že naši mladí získali další neocenitelné zkušenosti. Přes na pohled jasné výsledky jsme s celou řadou výkonů našich nejmladších velmi spokojeni.

 

 

 

6.kolo:
Náš tým „D“ přivítal silný celek z Prachatic a zápas skončil podle papírových předpokladů. My jsme nastoupili v sestavě Pavel Kouba, Blanka Nováková, Zdeněk Chval ml., Vladimír Šindelka a Fanda Postl. V zápase se nám nepodařilo uhrát ani půl bodu a tak výsledek byl jednoznačný: QCC České Budějovice „D“ – Tatran Prachatice „B“ 0:5.

Náš tým „E“ nastoupil v oslabené sestavě, protože Danielka je dlouhodobě v nemocnici a k dispozici nebyli ani Kája a Hugo. Proto nastoupil poprvé k soutěžnímu utkání Matěj. Soupeř by také o hodně zkušenější. Miniaturku odehrála Beátka Havelková, kterou její soupeř zatáhl do pro ní neznámých vod, a následoval rychlý konec. Na druhou stranu užitečná zkušenost. Nejdéle hrála Laura Čermáková, která přes materiální nevýhodu dlouho vzdorovala. Vítek Předota podlehl zkušenějšímu soupeři a dlouho bojoval i pan Stanislav Havelka, který obětavě zaskočil, když naši mladí nemohli nastoupit. Velice pozitivní byl vstup Matěje Bajgara do soutěže dospělých. Matěj odehrál doposud pouze přebor škol a tak nemá žádné herní zkušenosti. Přesto dokázal hrát přes jednu hodinu a asi ve 12.tahu mohl získat figuru. Při více zkušenostech by dokázal partii vyhrát. Přesto nám jeho výkon udělal velikou radost. Výsledek byl opět jednoznačný, ale zápas nám přinesl řadu pozitiv: Slávia České Budějovice – QCC České Budějovice „E“ 5:0.

Tým „F“ jel za zápasem do Kaplice. Také jsme odešli hladce poraženi, avšak velice dobře se držel Davídek Bárta a solidní výkony odvedli již tradičně David Smola a Jakub Smola. Adam Labik je zatím při partiích příliš zbrklý a to samé se dá říci o Jakubovi Williamu Bruceovi. Konečný výsledek Spartak Kaplice „B“ – QCC České Budějovice „F“ 5:0.

7.kolo:
Tým „D“ narazil opět na silného soupeře. Nedařilo se Blance Novákové. Neustálý vzrůst výkonnosti potvrdil Zdeněk Chval ml., který po zajímavém průběhu partie vybojoval remízu. Pan Vladimír Šindelka také na svého soupeře nestačil. Fanda Postl se neustále potýká s tím, že nedokáže udržet pozornost v průběhu celé partie a to zkušenější soupeři trestají. Matyáš Melkas má zatím málo zkušeností a tak hrát se silnými soupeři není pro něj jednoduché: ŠK Blanský les – QCC České Budějovice „D“ 4½:½.

Tým „E“ hostil družstvo z Kaplice. Zápas skončil opět jednoznačně, i když průběh nebyl tak hladký. Dlouho bojoval Kája Švejda. Beátka Havelková nezvolila v zahájení správný plán a díky tomu nestály její figury ideálně a její soupeř toho využil. V závěru partie přešla do prohrané pěšcové koncovky, místo toho, aby zkoušela štěstí ve věžové koncovce. Prohrála i Laura Čermáková a Vítek Předota, ale jejich partie jsem neviděl. Velice mile zase překvapil Matěj Bajgar, který opět obětavě nastoupil na poslední chvíli, abychom se vyhnuli kontumaci. Matěj hrál vyrovnanou partii a podařilo se mu dokonce získat věž. Chvíli nato přišel bohužel díky odtažnému šachu o dámu. To se ale stává i daleko zkušenějším šachistům. Avšak Matěj opakovaně prokázal svůj potenciál! QCC České Budějovice „E“ – Spartak Kaplice „B“ 0:5.

Tým „F“ měl v 7.kole volno.

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg


Nejbližší akce

5.Velká cena Jihočeského kraje 2023 (10. červen)

Hraje se v Českých Budějovicích. Opět budeme přihlašovat všechny naše svěřence najednou. Přihlášky nám za [...]

podrobnosti

Šachový festival České Budějovice (01. červenec - 09. červenec)

Tradiční mezinárodní turnaje v praktickém šachu. Hraje se v Clarion Congress Hotelu****.

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK