Prohra v 2.divizi

V sobotu 6.ledna jsme nastoupili k dalšímu zápasu v 2.divizi. Těsně před zápasem onemocněla naše jednička Eda Nejdl, tak jsem povolal mladé hráče. Očekával jsem těžký zápas, protože soupeř byl velmi silný, ale na druhé straně jsme mohli hrát uvolněně, protože díky předešlým výsledkům pro nás výsledek tohoto zápasu nebyl zásadní.

 

 

 

Zápas začal velice překvapivě, protože když jsem odehrál 7 tahů, přišel mi ohlásit Zděnda Chval ml., že vyhrál. Osmitahová miniaturka se v 2.divizi hned tak nevidí. To jsem ale netušil, že to bude jediná výhra, na kterou v zápase dosáhneme.

Já jsem si chtěl přes Vánoce udělat na šachy trochu času, jenže jsem místo toho zpracovával dotace (jednak vyúčtování těch z roku 2017 a dále žádosti na rok 2018), takže šachy šly stranou. Peníze jsou bohužel „až“ na prvním místě, ať děláte, co děláte. Proto jsem zkusil soupeře v zahájení překvapit, což se podařilo. Nicméně pak jsem se místo toho, abych dokončil vývin, nechal unést jednoduchou kombinací a podcenil jsem vazbu, do které se dostanu a oslabení pěšcové struktury před svým králem, které kvůli tomu budu muset udělat. A o nedokončeném vývinu raději nemluvím. Od té chvíle byla partie rozhodnutá. Soupeř trpělivě utahoval šroubky, já jsem sice vytvářel matové hrozby, ale jednalo se spíše o pseudohrozby. Soupeř byl pozorný, naopak to byl on, kdo začal ohrožovat mého monarchu. V jeden okamžik přehlédl efektní oběť střelce, po které jsem mohl partii ihned vzdát (buď bych přišel o dámu, nebo dostal mat), ale jeho pozice byla natolik silná, že si tento komfort mohl dovolit. Tato partie krásně ukázala, že když nerozumíte pozici, nemusí se soupeř až tak moc snažit a snadno vás porazí. Připadalo mi, že soupeři nahrávám na jednu smeč za druhou.

Mezitím skončila další partie. Kája Švejda remízoval. Kája překvapil zodpovědným výkonem a po zásluze získal pro tým půl bodu. Mladíci na posledních dvou šachovnicích se tedy ukázali jako přínos pro tým. Nedařilo se Blance Novákové, která při přechodu do koncovky ztratila figuru, a soupeř zavěsil bod. Partie se také nevyvedla Matěji Kaňkovi. Ten přišel o pěšce, pak dobral při výměně špatnou figurou a přišel o dalšího pěšce. Remízoval Sebík Placer, který dotáhl partii do vyrovnané koncovky. Remízoval také Adam Pavlíček, který měl na šachovnici vyrovnanou jezdcovou koncovku. Pozice byla dost zablokovaná, takže tam nebylo moc prostoru něco vymýšlet.

Poslední dohrával Láďa Nagy, který měl dvojici střelců a ovládal g-sloupec. Jeho soupeř byl pod tlakem, ale pozice byla jinak uzavřená a ani na první, ani na druhý pohled nebylo zřejmé, kde by mohl Láďa prorazit. Láďa hledal dlouho nějakou skulinku, ale nakonec se oprávněně smířil s remízou. Soupeř nakonec potvrdil své kvality a zcela po zásluze vyhrál: QCC České Budějovice „C“ – DDM Písek „B“ 3:5.

 

2d6k_001.JPG2d6k_002.JPG2d6k_003.JPG2d6k_004.JPG2d6k_005.JPG2d6k_006.JPG2d6k_007.JPG2d6k_008.JPG2d6k_009.JPG2d6k_010.JPG2d6k_011.JPG2d6k_012.JPG2d6k_013.JPG2d6k_014.JPG2d6k_015.JPG2d6k_016.JPG2d6k_017.JPG2d6k_018.JPG2d6k_019.JPG2d6k_020.JPG2d6k_021.JPG


Nejbližší akce

5.Velká cena Jihočeského kraje 2023 (10. červen)

Hraje se v Českých Budějovicích. Opět budeme přihlašovat všechny naše svěřence najednou. Přihlášky nám za [...]

podrobnosti

Šachový festival České Budějovice (01. červenec - 09. červenec)

Tradiční mezinárodní turnaje v praktickém šachu. Hraje se v Clarion Congress Hotelu****.

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK