Vedeme 2.divizi !

V sobotu 16.prosince jsme vyrazili do Strakonic k 5.kolu 2.divize. Zápas se nám podařilo přesvědčivě vyhrát a dostali jsme se tak do čela 2.divize. Nicméně daleko důležitější je, že jsme si již velmi pravděpodobně zajistili postup do skupiny hrající o postup do 1.divize, takže již nebudeme mít žádné záchranářské starosti.

 

 

Po dohodě se soupeřem jsme postavili na poslední dvě šachovnice děti, protože takto hodlal postavit tým i náš soupeř. Já jsem hrál dlouhou partii, dohrával jsem jako poslední kolem 15:30, takže jsem o průběhu zápasu toho kromě výsledků moc nezaznamenal. Můj komentář proto vychází z několika postřehů Zdeňka Chvala st.

První dohrál Zdeněk Chval ml., který byl nominován za odměnu za svůj výkon před týdnem v 3.divizi. Zdeňkův soupeř si nechal dát brzy vidličku na krále a dámu a Zdeněk pak partii rychle vyhrál. Další partie se hrály o dost déle. Výborně opět zahrála Beátka Havelková. Ta se nikam nehnala, hrála přirozeně a pak využila soupeřovy nepřesnosti a získala pěšce. Její soupeř jí pak dovolil zdvojit věže na druhé řadě, nechal si vyměnit bělopolného střelce, který chránil pole „g2“ a proto dostal mat.

Sebík Placer zvolil gambitové zahájení a jeho soupeř mu zkazil rošádu. Zato Sebík získal velký náskok ve vývinu, který vedl k zisku kvality. Sebík pak eliminoval soupeřovy aktivity tím, že vyměnil dámy. Sebík pak sebral soupeři všechny pěšce na dámském křídle a jeho soupeř kapituloval. Vyrovnanou pozici měl Pavel Hess. Byl ale aktivnější, zdvojil si věže na g-sloupci a ve vzduchu visely taktické motivy. Jeden soupeř nepostřehl a Pavel díky hezké taktice vyhrál.

Nejtěžšího soupeře měl Eda Nejdl. Jako vždy byla jeho pozice poněkud divoká, ale v tom si Eda libuje. Edův soupeř dotlačil svého pěšce až na pole „f6“ a tím zpasivnil Edova střelce na „h8“. Avšak Eda našel protihru, podařilo se mu svázat soupeřovu věž a partii vyhrál. Velmi cenná výhra s opravdu těžkým soupeřem.

Matějovi Kaňkovi se po řadě výborných výkonů partie tentokrát nevydařila. Dle jeho vyjádření zkazil vše, na co sáhl. Inu každý den není posvícení. Předposlední dohrával Adam Pavlíček. Zahájení se mu nevydařilo, hodně zanedbal vývin a pak ztratil hodně času přemýšlením, jak se z toho dostat. To se mu celkem vydařilo, ale pak se následujících zápletkách v časové tísni špatně orientoval a prohrál.

Poslední jsem dohrával já. Já jsem se snažil hrát aktivně, ale soupeř mým snahám o aktivitu zabránil a naopak postupem času se dostal do lepšího postavení. Změnil jsem taktiku a snažil se vybudovat pevné postavení s možností protihry. Při první časové kontrole jsem „přilil trochu oleje do ohně“, ale soupeř pár vteřin před pádem praporku stihl udělat 40.tah a to se stejně podařilo i mně. Soupeř pak pod dojmem, že stojí na výhru odmítl výměnu věží a otevřel hru. Počítal jsem s obětí jeho pěšce na „e5“, kde by se nepříjemně rozehrála soupeřova dvojice střelců. Soupeř ale zahrál f4-f5 a přehlédl, že se díky tomu rozehraje má dvojice jezdců. Moji dva jezdci pak ve spolupráci s věží donutili soupeře odevzdat figuru. Soupeř se ale nevzdával, měl volného pěšce na 6.řadě a snažil se využít toho, že jsem se s časem dostal na 1 minutu již po prodloužení. Na jedné minutě jsem hrál asi 20 tahů, než soupeř kapituloval, ale docela jsem se zapotil.

Výsledek byl pro nás velice povzbudivý ČZ Strakonice „D“ – QCC České Budějovice „C“ 2:6.

 

17_2d5_001.jpg17_2d5_002.jpg17_2d5_003.jpg17_2d5_004.jpg17_2d5_005.jpg17_2d5_006.jpg17_2d5_007.jpg


Nejbližší akce

5.Velká cena Jihočeského kraje 2023 (10. červen)

Hraje se v Českých Budějovicích. Opět budeme přihlašovat všechny naše svěřence najednou. Přihlášky nám za [...]

podrobnosti

Šachový festival České Budějovice (01. červenec - 09. červenec)

Tradiční mezinárodní turnaje v praktickém šachu. Hraje se v Clarion Congress Hotelu****.

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK