Bod jistoty v 2.divizi

V sobotu 18.února jsme nastoupili k důležitému utkání v 2.divizi. Proti doposud neporaženému týmu jsme byli citelně oslabeni o 1. a 3. hráče naší soupisky. Projevil se ale dobrý duch týmu a opět díky dobrým výkonům našich mladíků jsme neodešli poraženi.

 

 

 

Mně se v utkání příliš nedařilo, chtěl jsem hrát aktivně, ale místo toho jsem byl pod tlakem a stále jsem hledal cestu k vyrovnání. Na sledování ostatních partií mi proto nezbylo moc prostoru. Láďa na 1.šachovnici hrál aktivně, stálo ho to ale hodně času. Hospodaření s časem je momentálně jeho veliký problém. Pavlova pozice se mi líbila, hrál aktivně, měl prostor a soupeře tlačil. Zato Matěj stál podle mne pasivněji, i když jeho soupeř to zatím nijak nemohl využít. Sebík hrál rovnou pozici. Blanka získala kvalitu a tam to bylo také nadějné, i když měla oslabeného krále. Pokud by se jí podařilo vyměnit dámy a otupit tak soupeřovy šance na protihru, bylo by to dobré. Milan se pustil do útoku proti soupeřovu králi a i zde to opticky vypadalo dobře. Adam stál také vyrovnaně.

Při další „obchůzce“ jsem zjistil, že Láďa stále soupeře tlačí, ale na 20 tahů má něco přes 7 minut. Pavel svoji poziční převahu ještě zvýšil, soupeř se evidentně pouze bránil. Matěj převedl hru do koncovky těžkých figur a stál již o něco lépe. Sebík to měl pořád vyrovnané. Blanka to nějak pokazila, o kvalitu přišla a ještě měla o pěšce méně. Milanovy útočné snahy vyznívaly zatím naprázdno, naopak jeho soupeř začínal vystrkovat růžky. Adamova pozice spěla do remízy.

Já jsem otevřel hru, vyměnil jsem středové pěšce, udělal soupeři izolovaného pěšce a rozhodl se pokud možno vyměnit těžké figury, pěšce zablokovat a přejít do lepší koncovky. První skončil Matěj Kaňka, kterému se podařilo soupeře přehrát. Vyměnil těžké figury tak šikovně, že si vytvořil volného pěšce, kterého soupeřův král nestihl zadržet. Remízovali Adam Pavlíček a Sebastian Placer, jejichž partie směřovaly k tomuto výsledku od samého počátku (i když v Adamově partii měl v jezdcové koncovce jeho soupeř dost pasivního jezdce, a měl jsem pocit, že by to Adam mohl zúročit). Láďovi chybělo do časové kontroly něco přes 10 tahů, a už hrál zase na 1 minutě, což nevěštilo nic dobrého. Blanka hrála jezdcovou koncovku s pěšcem méně a to také nevypadalo dobře. Moc se mi nelíbila ani Milanova pozice.

Mně se podařilo dosáhnout svého cíle, vyměnil jsem soupeřovi těžké figury a přešel do koncovky střelec + jezdec proti dvěma jezdcům. Soupeř mi nabídl remízu a já jsem ji nakonec přijal, protože i když jsem dosáhl svého cíle, tak soupeřovi jezdci byli dost nepříjemní a má pěšcová struktura nebyla v tu chvíli zrovna ideální a na vylepšení nebyl jaksi čas. Prohrál Milan Boukal, jehož soupeř využil špatné postavení Milanova krále a špatné souhry jeho figur. Zkušeně remízovala Blanka Nováková, když její soupeř vyměnil jezdce a přešel do vyhrané pěšcové koncovky s pěšcem více. V té ale postoupil vpřed špatným pěšcem a Blanka dokázala aktivní hrou králem partii remizovat. Láďa Nagy nakonec dokázal časovou tíseň zvládnout, ale dostal se do prohrané koncovky jezdce proti střelci s pěšcem méně a tuto výhodu zkušený soupeř využil. Poslední dohrával Pavel Štěch, jemuž soupeř obětoval figuru a snažil se o pěšcový průlom. Pavel si to zkušeně ohlídal a partii vyhrál. Nakonec zasloužený výsledek, který odpovídal průběhu zápasu QCC České Budějovice „C“ – Spartak Soběslav 4:4.

 

IMG_2820.JPGIMG_2826.JPGIMG_2827.JPGIMG_2832.JPGIMG_2835a.JPGIMG_2838a.JPGIMG_2844.JPGIMG_2845.JPGIMG_2849.JPGIMG_2853.JPGIMG_2857.JPGIMG_2861.JPGIMG_2864.JPGIMG_2870.JPGIMG_2872.JPGIMG_2876.JPGIMG_2882.JPGIMG_2884.JPG