Letní soustředění bude u pískáren

V tomto roce jsme měli hektický závěr školního roku. Naštěstí jsme naše klíčové akce Šachový festival České Budějovice a MČR žen v šachu zvládli. Soustředění sice připravujeme průběžně, ale konkrétní lokalitu jsme začali hledat intenzivně až v červenci, dříve pro to nebyl prostě patřičný časový prostor. Nakonec jsme zvolili lokalitu, která se v jednom liší od našich dosavadních letních táborů, a to je možnost koupání.

 

 

Budeme poblíž vyhlášených pískoven u Vlkova nad Lužnicí kousek od Veselí nad Lužnicí. Když jsme za mlada sjížděli s volejbalem Lužnici, tak jsme tam několik dní tábořili pod stany, chodili se koupat a procházeli se v pravých písečných dunách. Tehdy to byla paráda.

Díky pozdnímu zajištění ubytování a příležitosti koupání jsme se rozhodli, že tentokrát uděláme soustředění jen pro pokročilejší žáky, kde nebudeme mít takové problémy s hlídáním dětí při koupání. Omezíme i různé hry, tentokrát to budou šachy a relaxace.

Co se týká prvního týdne, tak skupinu nejzkušenějších povede IM Richard Biolek. Nosným tématem bude domácí práce s vlastními partiemi. Druhou skupinu povede Jiří Havlíček, který se bude věnovat první týden jednomu zahájení, ve druhém budou na pořadu dne koncovky.

Prostředí pobytu je velmi romantické, budeme v uzavřeném prostoru a tak budeme mít své soukromí. Ubytovací prostory jsou staršího data, odpovídají tradici trampů. Každý pokoj má až na výjimku vlastní sociální zařízení i sprchu. Stravování si musíme zajišťovat sami.

Snídaně budeme připravovat my formou švédských stolů. To už jsme si vyzkoušeli na několika akcích a spokojenost byla vždy veliká. Čerstvé pečivo nám budou navážet z pekárny každý den do cca 50 metrů vzdáleného kempu. Na obědy budeme docházet cca 500 metrů do místní restaurace. Jde o překvapivě velké zařízení spojené s hotelem, které každý den připravuje 300-400 jídel. Mají velký výběr jídel a můžeme tam chodit i na večeře. Na večeře je možné chodit jak do restaurace, tak do kempu, někdy můžeme uvařit něco i my. Protože nás nebude tentokrát hodně (cca 15),nebude to žádný problém.

Lokalita je dobře dostupná autem i vlakem. Autem do Veselí nad Lužnicí a po výpadovce na Třeboň do Vlkova. Vlakem také do Veselí nad Lužnicí a pak směrem na Velenice je zastávka Vlkov kousek od hotelu, kde se budeme stravovat.

Těšíme se jak na šachy, tak na odpočinek a doufejme, že nám bude přát i počasí.

Abychom si prověřili možnosti koupání, navštívili jsme v pátek 20.7. Vlkovské pískárny a udělali pár snímků. Cesta z Budějovice do Vlkova vlakem nám trvala asi 35 minut. Zdálky jsme vyfotili největší pláže, prošli jsme se po pravé písečné duně a zbytek dne strávili na menším vstupu do vody. Sluníčko pálilo, voda byla skvělá. Na povrchu teplá, u dna osvěžující chladná. Dno bylo příjemné písečné a ještě tak 15 metrů od břehu jsem stačil. Cesta na pískárny trvá z Vlkova něco přes 30 minut, pak to ale stojí za to.

Protože na středu 1.8. byla hlášena velká horka, vypravili jsme se opět na pískárny. Pobyli jsme na hezkém místě hned vedle velké pláže, prošli jsme se i na další velkou pláž. U obou pláží jsou parkoviště včetně možnosti občerstvení. Voda byla parádní, hodně teplá, pokud jsme se chtěli osvěžit, museli jsme plavat dále od břehu a ponořit se na dno. Dále od břehu je krásný jemný písek, ve vodě jsme si to vegetili i přes hodinu. Pokud bude takovéto počasí i nadále, plánuji výuku i na pláži s přestávkami na koupání. Udělal jsem několik dalších fotek, ze kterých je vidět, že někde i 20 metrů od břehu máte vodu jen po pás.

Odpoledne dorazil po partii na turnaji v Táboře i Fanda Postl, tak se k nám připojil. Domů jsme odjížděli až po 18té hodině a vůbec se nám z vody nechtělo. Ale v neděli už budeme zase na pískárnách, tak to nějak vydržíme.

 

LT08_001.jpgLT08_002.jpgLT08_003.jpgLT08_004.jpgLT08_005.jpgLT08_006.jpgLT08_007.jpgLT08_008.jpgLT08_009.jpgLT08_010.jpgLT08_011.jpgLT08_012.jpgLT08_013.jpgLT08_014.jpgLT08_015.jpgLT08_016.jpgLT08_017.jpgLT08_018.jpgLT08_019.jpgLT08_020.jpgLT08_021.jpgLT08_022.jpgLT08_023.jpgLT08_024.jpgLT08_025.jpgLT08_026.jpgLT08_027.jpgLT08_028.jpg


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK