2.kolo 2.divize a jasná výhra

V neděli 5.11. jsme odehráli 2.kolo 2.divize. Hráli jsme doma v naší nové klubovně a našim soupeřem byl tým z Jindřichova Hradce. Podařilo se nám dát dohromady dobrou sestavu, a tak jsme doufali v úspěch.

 

 

 

Zápas začal rychlou překvapivou výhrou Saši Gregora, když jeho soupeř nedával v drakovi pozor a rychle ztratil figuru. Také můj soupeř zahrál v 14.tahu hodně rychle a ztratil figuru. Brzy také vyhrál Marek Svoboda. Když to viděl Eda Nejdl, tak dal partii s nebezpečným soupeřem za remízu.

Můj soupeř využíval toho, že se mi nepodařilo pozici otevřít a snažil se vyvinout aktivitu vůči mému králi. Jeho hrozby se mi podařilo odvrátit a soupeř před další ztrátou věže kapituloval. Vedli jsme 3½:½ a vypadalo to nadějně. Karim Mountassir hrál jezdcovou koncovku s pěšcem více. Jeho soupeř rezignoval na výsledek, když přistoupil k výměně jezdců a vznikla tak pro něj jasně prohraná pěšcová koncovka. Výhru v zápase jsme měli zajištěnu.

Další dohrál David Smola, který měl značně lepší pozici. David měl dva střelce, dámu a věž, jeho soupeř dámu a dvě věže. Soupeř měl také slabého krále a jeho pozice byla neudržitelná. Další bod přidala Beáta Havelková. Ta celou partii soupeře tlačila, až se soupeřova pozice zcela rozpadla. Poslední bod přidal Adam Pavlíček, když jeho soupeř překvapivě zkazil remízovou jezdcovou koncovku. Nakonec tedy pro hosty velice kruté QCC České Budějovice D – Slovan Jindřichův Hradec B 7½:½. Já jsem si tentokrát vzpomněl, že bych měl udělat nějaké fotky až na konci zápasu.

2d2k_001.jpg2d2k_002.jpg2d2k_003.jpg2d2k_004.jpg


Nejbližší akce

Čertovské šachy (09. prosinec)

Tradiční turnaj dvojic v převlecích, maskách či kostýmech. Hraje se v Táboře.

podrobnosti

3divize 4kolo (09. prosinec)

Oba naše týmy hrají doma v naší nové klubovně od 10:00.

Tým E proti Spartaku Kaplice C

Tým F proti Počátkům

podrobnosti

1.divize 4.kolo (10. prosinec)

B-tým hraje venku se Slovanem Jindřichův Hradec

C-tým hraje doma s ČZ Strakonice B

podrobnosti

8.Velká cena Jihočeského kraje (16. prosinec)

Hraje se v Táboře

podrobnosti

2.divize 5.kolo (17. prosinec)

V 5.kole hrajeme venku s Olympií České Budějovice

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK