Mistrovství ČR mužů 2020

Ve dnech 23. až 31. srpna probíhá v areálu plzeňského pivovaru Prazdroj Mistrovství ČR mužů. QCC České Budějovice má v mistrovském turnaji 4 zástupce - Zdeňka Vybírala, Jakuba Stinku, Ladislava Nagye a Sebastiana Placera. V doprovodném FIDE Open turnaji hrají Zdeněk Chval a Daniela Nagyová.

MČR mužů je nejvýznamnějším národním turnajem v roce, kde se střetává naše absolutní špička s našimi nejtalentovanějšími šachisty. Oprávnění startovat v tomto turnaji mají pouze šachisté s ratingem 2200 a vyšším a omezený počet mladých talentů s nižším ratingem. Už jen účast v tomto turnaji je čest.

V tomto turnaji se při štěstí v 1.kole, či výborném výkonu v průběhu turnaje může stát, že se na šachovnici střetnete s jedním z našich předních velmistrů. To se v plné míře splnilo Kubovi Stinkovi, který v druhém kole nastoupil na 1. šachovnici proti české jedničce, velmistru Davidu Navarovi. Utkat se tváří v tvář s elitním světovým velmistrem s ratingem nad 2700 Elo ve vážné partii je nesplněným snem milionů šachistů na celém světě. Jakub už mezi ně nepatří. Jakub bojoval se zdviženou hlavou a jeho partie byla velice poučná.

Jakub se srdnatě držel.

Pozice na šachovnici vypadá opticky díky přítomnosti nestejnobarevných střelců vyrovnaně, i když bílý má pěšce méně. Většina mladých šachistů dává takovouto pozici za remízu, ale velmistr David Navara ukázkovým postupem vytvořil Kubovi dvě slabiny a koncovku přesvědčivě vyhrál. Pro Kubu určitě nezapomenutelný zážitek na celý život.

Další zajímavostí mistrovství jsou výborné výkony celé řady mladých talentů. Největší pozornost na sebe poutá desetiletý FIDE mistr Vašík Finěk, který je s ratingem 2344 Elo světovou jedničkou ve své věkové kategorii a dokonce světovou trojkou mezi hochy o dva roky staršími. Svoji vysokou kvalitu potvrzuje i na tomto mistrovství, kde v 2. kole rozdrtil FM Michala Novotného, když partie připomínala hru kočky s myší. Je až neuvěřitelné, jak v takovém věku dokaže Vašík počítat a vnímá i pokročilejší strategii, jako je souhra figur. O to větší máme radost, že se nedávno zúčastnil našeho šachového festivalu, kde také předváděl výborné výkony.

Černý Vašík Finěk definitivně rozhodl partii v 40.tahu obětí věže, čímž zcela rozvrátil pozici bílého.

Na mistrovství jsou k vidění nezapomenutelné partie, či jen skvělé úseky některých partií. Neskutečná byla koncovka při souboji Titánů, nejlepších našich velmistrů posledních dvaceti let Davida Navary a Zbyňka Hráčka.

Všichni již dohráli, jen na 1.šachovnici se ještě tvrdě bojovalo.

Jednalo se o nesmírně zajímavou koncovku, která si zaslouží podrobné prozkoumání. Výjimečnost této koncovky, ale i celé řady zajímavých momentů umocňuje komentář v přímém přenosu od velmistra Martina Petra a našeho předního trenéra mezinárodního mistra Michala Konopky. Jejich komentáře jsou mimořádným přínosem jak pro hráče, tak i pro rodiče. Dozví se v nich hodně o šachu, ale i o našich talentech a jejich přístupu k šachu. Všem velice doporučujeme tyto komentáře sledovat - viz odkaz.
Z mistrovství je možné sledovat on-line přenosy na serveru chess24 - viz odkaz.

Z mistrovství bude přinášet aktuální informace pan Nagy, který naše šachisty doprovází (jako pan Placer a pan Chval) a jako vždy poskytuje podporu všem našich mládežníkům přípravou partií jejich soupeřů. Níže jsou postřehy pana Nagye a našich účastníků mistrovství. Všem jim držíme palce.

 

 

Reportáž z místa turnaje (Ladislav Nagy)

Průzkumná skupina "Nagyovi" dorazila do Plzně již 20.8.2020 a využila 3 dny před začátkem turnaje k výletům po okolí. Z důvodu vyloučení diváků z turnaje jsme zvolili ubytování cca 100 m od hrací místnosti. Takže nebudeme muset čekat před hrací místností až mládežníci dohrají, ale hráči budou za námi budou moci přijít.
Sebastian a Zdeněk dorazili na místo spolu s Danielem Placerem v první hrací den.

Oba turnaje se hrají na 9 kol. Doprovodný OPEN turnaj má jedno dvojkolo a proto skončí o den dříve. V obou turnajích se hraje klasickým tempem 90 min + 30 min po 40 tazích + 30 s/tah a platí Sofijské pravidlo. To znamená, že nabízet a přijímat remízy je možné až po odehrání 30 tahů.

Při registraci vcházíme poprvé do areálu Prazdroje. Organizátorům se podařilo zajistit pěkné a opravdu zajímavé prostředí.

První kolo je rozlosováno a jdeme na to. Před vstupem do hracích prostor si mohou hráči odložit své věci v šatně. Při vstupu do hrací místnosti jsou všichni scanování, aby nikdo u sebe nemohl mít žádné elektronické zařízení. Fotografovat pro náš web mohu max. prvních 15 minut po zahájení kola a pak musím hrací prostory opustit. Tak uvidíme jaké úlovky se mi podaří.

 

1. kolo

Zdeněk Vybíral (2221) - GM Peter Michalík (2593)   1/2
Zdeněk Vybíral má za soupeře českou čtyřku Petera Michalíka (2593). Partie, která neunikla pozornosti komentátorů (viz odkaz), skončila remízou. Výborný start do turnaje.

Anna Marie Koubová (2099) - Jakub Stinka (2299)   0:1
"Příprava nebyla, protože nebylo ještě jasné, s kým budu hrát. Ze zahájení vznikla pozice, kterou jsem si nějakou dobu předtím analyzoval, takže jsem věděl, jak to hrát. Soupeřka to tak neznala, udělala tam pár nesprávných rozhodnutí a nakonec jsem to dovršil pěkným útokem."

FM Petr Červený (2340) - Ladislav Nagy (2150)   1/2
Láďova partie trvala déle než 5 hodin.
"Zahájení jsem nezahrál úplně dobře a dostal jsem se do horší pozice. Tu jsem poté ještě zhoršil chybou a stál jsem hodně špatně. Soupeř ale převahu neuplatňoval přesně a poté, i přesto že stál lépe, připustil 3x opakovanou pozici."

FM Jakub Rabatin (2291) - Sebastian Placer (2097)   1/2
"Ve střední hře jsem nehrál moc dobře, ale soupeř toho nevyužil a udržel jsem remízu."

Karel Nováček (2030) - Zdeněk Chval (1676)   1:0
"Zahájení se mi moc nepovedlo. Udělal jsem chybu v zahájení a prohrál jsem.

Daniela Nagyová (1572) - Jan Bechynský (1955)   0:1
Daniela dohrála po 4:20 hod.
"Zahájení jsem zahrála nepřesně a soupeř z něj vyšel trochu lépe. Později jsem se dostala do časovky a ztratila v ní pěšce. Přesto jsem měla dobrou šanci na remízu. Pak ale přišla druhá časovka a pokazila jsem to."

Live komentáře z 1. kola

 

2. kolo

GM Viktor Láznička (2638) - Zdeněk Vybíral (2221)   1:0
Po české čtyřce, tentokrát druhý nejlepší hráč ČR. Pro Zdeňka Vybírala parádní soupeři. A i tentokrát byla partie v hledáčku komentátorů na youtube kanálu (viz odkaz).

Jakub Stinka (2299) - GM David Navara (2719)   0:1
Jakub má tu čest hrát na první desce proti české jedničce Davidu Navarovi. Jakub podle očekávání prohrál, ale v partii nepropadl. Byla to paráda sledovat hráče QCC České Budějovice, jak hrají s českou jedničkou a dvojkou a poslouchat k tomu  výborné komentáře GM Martina Petra a IM Michala Konopky.
"Byla pro mě velká pocta zahrát si s panem Navarou, s hráčem nad 2700 elo. Příprava vlastně nebyla, protože soupeř mohl zahrát cokoliv, takže jsem se spíše jen koukl na jeho partie. Ze zahájení jsem vyšel dobře, možná s malinkou výhodou, ale pak jsem hned udělal chybu, takže výhodu získal soupeř. Ale nějakým zázrakem jsem se dostal do koncovky nestejnopolných střelců a párů věží, kde měl soupeř o pěšce více. Myslel jsem si, že bych měl šanci to zremizovat, protože jsem moc nevěděl, jak to vyhrávat. Ale soupeř to věděl už před 15 tahy a úplně mě tam rozebral. Ale jsem velice rád, že jsem si zahrál a viděl, co vše vidí takto silný hráč."

Ladislav Nagy (2150) - FM Petr Šimek (2324)   1/2
"Ze zahájení jsem vyšel velmi dobře. Ale při uplatňování převahy jsem nebyl dostatečně důrazný a soupeř udržel remízu."

Sebastian Placer (2097) - FM Eduardo Salvador Serrano   0:1
"Od 2. tahu jsem byl mimo přípravu, ale přesto jsem se dostal do lepší pozice. Pak jsem špatně zhodnotil pozici a dostal jsem lekci."

Zdeněk Chval (1676) - Petr Fakan (1360)   1:0
"Příprava mi nevyšla. Soupeř zahrál zahájení, které jsem neznal. V 10. tahu ale udělal chybu, ztratil kvalitu a vzdal se."

Miroslav Ondreját (1950) - Daniela Nagyová (1572)   1:0
"V zahájení jsem zahrála nepřesně, soupeř získal tlak. Po výměně dam jsem měla horší strukturu pěšců a pak jsem si nechala chytit střelce."

Live komentáře z 2. kola

 

3. kolo OPEN

Třetí hrací den hraje OPEN turnaj dvojkolo. Ráno se hraje jen OPEN turnaj, odpoledne pak oba turnaje.

Eduardo Bassani (1957) - Zdeněk Chval (1676)   0:1
"Na partii jsem se moc nepřipravoval, ale ze zahájení jsem vyšel dobře a měl jsem lepší čas. Soupeř zahrál nepřesně a partii jsem vyhrál."

Daniela Nagyová (1572) - Jindřich Hájek (1664)   0:1
"Zahájení mi vyšlo. Soupeř měl dvojici střelců, ale horší strukturu pěšců. Pak se soupeř dostal do útoku, obětoval kvalitu a pěkným útokem vyhrál."

 

3. kolo MČR + 4. kolo OPEN

Zdeněk Vybíral (2221) - Sebastian Placer (2097)   1:0
Klubové derby na takovém turnaji nikdo nevyhledává, ale co se dá dělat.
Sebastian: "Zahájení a přechod do střední hry jsem zvládl dobře. Pak jsem ale zahrál poziční chybu a dostal se do horší pozice, kterou jsem neudržel a prohrál."

Pavel Flajšman (2184) - Jakub Stinka (2299)   1:0
"Příprava nevyšla, ale dostal jsem pozici, které celkem rozumím. Získal jsem příjemnou výhodu, ale v koncovce jsem se úplně zbláznil. Chtěl jsem vyhrát a ve věžovce, kde jsem stál malinko lépe, jsem to zahrál jak začátečník a prohrál jsem."

Lukáš Klement (2260) - Ladislav Nagy (2150)   1:0
"Ze zahájení získal soupeř malou výhodu. Já jsem pak nehrál dobře a soupeř svou převahu zvětšil a vyhrál."

Zdeněk Chval (1676) - Pavel Hrdlica (1952)   1:0
"Na partii jsem se vůbec nepřipravoval, protože bylo dvojkolo a já se mezi koly nedostal k počítači. Ze zahájení jsem vyšel s rovnou pozicí. Docela rychle jsme přešli do koncovky, ve které se mi podařilo získat pěšce. Pak soupeř za mé dva volné pěšce obětoval figuru. Partii se mi podařilo nakonec vyhrát."

Petr Fakan (1360) - Daniela Nagyová (1572)   0:1
Daniela se snad výsledkově odrazila ode dna a po "velké rošádě" zaknihovala první bodový zisk.
"Byla to 12-tahová miniaturka. Soupeř zahrál zahájení nepřesně a dostal se pod tlak. Nad závěrečnou kombinací jsem přemýšlela 20 minut. A těšila jsem se, že dám dušený mat, ale soupeř mne o tu radost připravil a vzdal se."

Live komentáře ze 3. kola

 

4. kolo MČR + 5. kolo OPEN

Zdeněk Vybíral (2221) - FM Josef Havelka (2367)    1/2

Jakub Stinka (2299) - WFM Nela Pýchová (2159)   1:0
"Příprava celkem vyšla, ale soupeřka to zahrála dobře a ve střední hře jsme měli rovinu. Až poté nezahrála jednu lepší možnost, kde by stála stále v pohodě, ale zvolila si horší, takže jsem už měl větší výhodu. Nakonec ještě udělala jednu chybku, takže jsem to dovršil k vítězství."

Ladislav Nagy (2150) - FM Vojtěch Říha (2270)   1/2
Opravdu zajímavou taktickou zápletku rozebrali GM Martin Petr a IM Michal Konopka (viz tento přímý odkaz).
"Ze zahájení jsem vyšel dobře. Poté jsem zahájil taktickou šarvátku, ve které jsem získal dámu za 3 figury. Konec šarvátky se mi nepovedl a soupeř stál trochu lépe. Pak soupeř nezahrál přesně, pozici jsem vyrovnal a partie skončila remízou."

Sebastian Placer (2097) - Karin Němcová (1983)   0:1
"Partie se rozhodla mezi střední hrou a koncovkou. Tam jsem zahrál několik nepřesností a bylo hotovo."

Zdeněk Chval (1676) - Jan Bechynský (1955)   1:0
Zdeněk je na vlně a poráží třetího soupeře s ELO přes 1900 v řadě.
"Příprava mi nevyšla, ale ze zahájení jsem vyšel s vyrovnaným časem a docela dobrou pozicí. Rychle jsme přešli do koncovky, ktrerá  byla pro mne asi trochu lepší. Soupeř pak nehrál moc dobře, obsadil jsem volný sloupec, vnikl na 8. řadu a tah před matem se soupeř vzdal."

Daniela Nagyová (1572) - Jaromír Novotný (1737)   1/2
"Po zahájení a na začátku střední hry jsem se dostala do lepší pozice. Pak jsem nebyla dostatečně trpělivá a útok jsem uspěchala. Soupeř přehlédl, že ztratí figuru, ale zachránil ho věčný šach."

Live komentáře ze 4. kola

 

5. kolo MČR + 6. kolo OPEN

Dnes to byl černý den. Všichni naši hráči hráli černými a alespoň částečně bodovat se podařilo pouze Sebastianovi.

Lukáš Klement (2260) - Zdeněk Vybíral (2221)   1:0

Jiří Houška (2202) - Jakub Stinka (2299)   1:0
"Příprava mi vyšla. Poté soupeř zahrál jeden něčekaný tah, ale zareagoval jsem správně. Poté jsem mohl dosáhnout velice dobré pozice s pěšcem navíc, ale nevložil jsem jeden tah a za chvíli jsem prohrál."

Adam Frank (2219) - Ladislav Nagy (2150)   1:0
"Ze zahájení jsem dostal pozici, kterou jsem chtěl. Poté jsem nezahrál úplně nejlépe a soupeř získal výhodu. Bránil jsem se, bránil, ale neubránil."

Zdeněk Joukl (2062) - Sebastian Placer (2097)   1/2
"Oba dva jsme hráli opatrně. Partie byla celou dobu vyrovnaná. Možná jsem stál chvílemi trošku lépe, ale na výhru to nestačilo."

CM Alex Bullen (2116) - Zdeněk Chval (1676)   1:0
"Příprava mi docela vyšla. Ze zahájení jsem vyšel s docela dobrým časem. Ve střední hře jsem ale ztratil pěšce. Partie přešla do koncovky, kterou se mi nepodařilo udržet."

Josef Váchal (1808) - Daniela Nagyová (1572)   1:0
Daniela hrála 4:50 hod.
"Ze zahájení jsem vyšla docela dobře. Ve střední hře jsem dopustila postup soupeřových pěšců, ale přesto se mi povedlo hru vyrovnat. Byla to oboustranně ostrá pozice, kde jsem měla i šanci na vítězství (v jednu chvíli motor ukazoval -9). V časové tísni jsem to pokazila."

Live komentáře z 5. kola

 

6. kolo MČR + 7. kolo OPEN

Zdeněk Vybíral (2221) - Petr Folk (2122)    1/2

Jakub Stinka (2299) - FM Jan Bartoš (2131)   1/2
"Příprava mi ani malinko nevyšla. Soupeř zahrál něco, co jsem nikdy neviděl. Prý výtvor Richarda Rapporta. Zahrál to dobře, takže pozice byla rovná. Ale poté chyboval a já jsem měl vyhranou pozici, ale místo toho, abych útočil, tak jsem šel do koncovky věž proti 2 figurám. Myslel jsem, že je to výhodné, ale měl dostatečnou protihru. Nakonec jsem byl rád za remízu."

Ladislav Nagy (2150) - Marek Pokrupa (2164)   1:0
"Zahájení jsem nezahrál úplně přesně, ale i tak jsem dostal lepší pozici, protože jsem měl iniciativu. Pak zahrál nepřesně soupeř a já jsem získal trochu lepší koncovku. Tu soupeř nehrál moc dobře a já jsem zvítězil."

Miroslav Beneš (2011) - Sebastian Placer (2097)   0:1
"Dnešní partie byla zajímavá. Ze zahájení jsme přešli do střední hry bez dam. V tuto fázi partie jsem stál lépe. Pak jsem ale ale udělal taktickou chybu a vznikla z toho věžovka, kde jsem měl pěšce méně, ale šanci na remízu. Soupeř hrál v časovce nepřesně, získal jsem pěšce zpět a byla to remízová pozice. Ale soupeř v časovce zahrál hrubou chybu a dostal jsem se do pozice dámy proti věži. A tu se mi podařilo vyhrát."

Jan Nosek (1968) - Zdeněk Chval (1676)   0:1
Zdeněk na turnaji porazil již čtvrtého hráče s elem přes 1900.
"Ze zahájení jsem vyšel docela dobře. Soupeři zbývaly po 15. tahu asi jen 3 minuty. Soupeř hrál v časové tísni nepřesně a partii se mi podařilo vyhrát."

Daniela Nagyová (1572) - Richard Hercik (1401)   1:0
"Soupeř ve 12. tahu ztratil figuru a v 15. tahu ztratil kvalitu, takže jsem měla o věž více. Po dalších výměnách figur se soupeř vzdal."

Live komentáře ze 6. kola

 

7. kolo MČR + 8. kolo OPEN

Michael Kureš (2019) - Zdeněk Vybíral (2221)   1/2

Petr Folk (2122) - Jakub Stinka (2299)   1:0
"Příprava mi nevyšla. Soupeř zahrál něco, co jsem vůbec neznal, takže jsem zahrál pár chyb a stál jsem hůře. Pak jsem se z toho ještě trochu dostal, ale byla to těžká pozice a znovu jsem se spletl a soupeř mě pěknou taktikou porazil."

Marek Kawulok (2226) - Ladislav Nagy (2150)   1/2
"Ze zahájení jsem se dostal do pozice, kterou jsem znal. Nejdříve jsem zvolil docela dobrý plán, ten mi vyšel, ale poté jsem uspěchal otevření dámského křídla a soupeř získal volný sloupec. Díky tomu získal postupně velkou převahu. Nakonec ale nezahrál přesně. Sice získal volného pěšce, ale já jsem získal šanci na ohrožení soupeřova krále. A partie skončila remízou."

Sebastian Placer (2097) - WFM Kristýna Laurincová (2008)   0:1
"Ze zahájení jsem vyšel celkem dobře. Pak vznikla oboustranná časovka a v ní jsem udělal chybu. Pak jsem byl přehrán."

Zdeněk Chval (1676) - CM Michal Jareš (1906)   1:0
Zdeněk pokračuje ve vynikajících výsledcích. Je zatím na průběžném 4. místě a v zítřejším posledním kole bude hrát na 1. desce.
"Příprava mi docela vyšla. Ze zahájení jsem vyšel s dobrou pozicí a docela dobrým časem. Soupeř si pak na svého krále neopatrně otevřel sloupec a ztratil dámu za věž a pěšce. Partii se mi podařilo vyhrát."

Jakub Konečný (1245) - Daniela Nagyová (1572)   0:1
"Soupeř mne v zahájení překvapil. Ve střední hře si nechal dát vidličku pěšcem na jezdce a střelce a později ještě vidličku na věž a dámu a vzdal se."

Live komentáře ze 7. kola

 

9. kolo OPEN

V neděli dopoledne se hraje poslední kolo OPEN turnaje. Zdeněk hraje na první desce proti prvnímu nasazenému (elo 2195)! To je odměna za výborné výkony. Držíme Zdeňkovi pěsti.
Zatímco Zdeněk a Daniela hrají, tak Placerovi s Láďou vyrazili do plzeňské ZOO. (Díky za tip FM Janu Havlíkovi.)

Zdeněk Chval (1676) - Matouš Eret (2195)
"Příprava mi vyšla. Ze zahájení jsem vyšel s dobrou pozicí a lepším časem. Ve střední hře jsem se ale dostal pod tlak. Ztratil jsem pěšce a partii za pár tahů vzdal." 

David Lorenc (1772) - Daniela Nagyová (1572)   1/2
"Příprava mi vyšla dobře. Postupně jsem se dostala do lepší pozice. Pak jsem ale přehlédla ztrátu pěšce a dostali jsme se do vyrovnané věžové koncovky. Chvíli jsme ji tahali. Po odehrání 30 tahů jsem nabídla remízu a soupeř ji přijal."

 

8. kolo MČR

WFM Kristýna Laurincová (2008) - Zdeněk Vybíral (2221)   0:1

Jakub Stinka (2299) - Marek Pokrupa (2164)   1:0
"Příprava mi moc nevyšla. Soupeř zvolil v Grünfeldu variantu, kterou jsem neznal, a v pohodě hru vyrovnal. Až na konci partie, kdy měl časovku, udělal velkou chybu a já šel do útoku, vytěžil z toho figuru a vyhrál jsem"

Ladislav Nagy (2150) - Anna Marie Koubová (2099)   1/2
"Zahájení se mi úplně nepovedlo, ale soupeřka nehrála přesně a mně se podařilo dostat do remízové koncovky."

Jan Ježek (2162) - Sebastian Placer (2097)   0:1
"Ze zahájení jsem vyšel s pohodlnou pozicí a začínal jsem stát lépe. Soupeř zahrál chybu a vyhrál jsem."

Live komentáře z 8. kola

 

9. kolo MČR

Zdeněk Vybíral (2221) - Matyáš Zeman   1:0

Martin Novotný (2180) - Jakub Stinka (2299)   0:1
"Příprava mi nevyšla. Vymýšlel jsem z hlavy, ale zahrál jsem to dobře. Myslím si, že soupeř nevyužil pár šancí a srovnal jsem hru. A soupeř poté v časovce zahrál více nepřesných tahů a já se dostal do velice výhodné věžovky, kterou jsem vyhrál."

Jakub Voříšek (2205) - Ladislav Nagy (2150)   0:1
"Soupeře jsem překvapil v zahájení. Získal jsem pěšce. Soupeř přešel do pozice se všemi těžkými figurami, ve které jsem měl dva volné pěšce a ty jsem prosadil."

Sebastian Placer (2097) - Martin Tauš (2142)   1:0
"Ze zahájení vznikla zajímavá pozice. Obě strany měly krále v centru. Mohl jsem využít lepší souhry figur, ale zahrál jsem chybu a hra se vyrovnala. Pak soupeř zahrál nepřesnosti a já toho využil."

Live komentáře z 9. kola

 

Konečné pořadí MČR:

(Pořadí - Jméno a současné FIDE ELO - Počet získaných bodů - Výkon v turnaji - Změna FIDE ELO díky turnaji)

1 GM David Navara (2719) 7,5 bodu 2728 +3,8
2 GM Viktor Láznička (2638) 7,0 bodu 2677 +6,9
3 GM Zbyněk Hráček (2563) 6,5 bodu 2628 +10,0
  ...      
14 FM Václav Finěk (2344) 5,5 bodu 2415 +16,4
  ...      
24 Zdeněk Vybíral (2221) 5,0 bodu 2305 +15,4
31 FM Michal Novotný (2246) 4,5 bodu 2191 -12,8
37 Ladislav Nagy (2150) 4,5 bodu 2234 +40,8
39 Jakub Stinka (2299) 4,5 bodu 2218 -22,2
46 Matyáš Zeman (2250) 4,0 bodu 2203 -10,2
55 Sebastian Placer (2097) 4,0 bodu 2088 -4,8

 

Konečné pořadí OPEN:

1 Matouš Eret (2195) 8,0 bodu 2336 +60,0
2 Miroslav Palek (2158) 7,5 bodu 2200 +19,6
3 FM Zdeněk Hába (2163) 7,0 bodu 2221 +17,2
  ...      
5 Zdeněk Chval (1676) 6,0 bodu 2063 +160,4
44 Daniela Nagyová (1572) 4,0 bodu 1612 +29,2

 

Celkové zhodnocení účasti na turnaji

Jakub Stinka: "S výsledkem v turnaji jsem byl spokojen tak napůl. Nedařilo se mi porazit trochu slabší hráče, dokonce jsem s nimi nakonec i prohrál. Ale byl jsem rád, že jsem si mohl zahrát s panem Navarou. S organizací a prostředím jsem byl velmi spokojen, bylo to tam všude velmi pěkné. A bylo super, že byl přímý přenos s komentářem Martina Petra a návštěvami."

Ladislav Nagy: "Turnaj se mi líbil. Se svým výkonem jsem spokojený. Děkuji podpůrnému týmu a fanouškům."

Sebastian Placer: "Začátek se mi nevyvedl. Po prvních 4 partiích jsem měl pouze 1/2 bodu, ale pak se mi začalo dařit a uhrál jsem solidní 4 body. Turnaj se mi líbil."

Zdeněk Chval: "Turnaj se mi velmi povedl. Většinu partií jsem hrál s lepšími soupeři. Všechny partie až na první se mi celkem podařily. Jsem rád, že jsem na turnaj jel. Turnaj byl pro mne motivací do další práce."

Daniela Nagyová: "Turnaj se mi líbil. Hrálo se v pěkných prostorách. Výhoda byla, že jsme bydleli blízko a nemuseli jsme dojíždět k hrací místnosti. Turnaj jsem začala třemi prohrami, ale pak se to zlepšilo a se ziskem 4 bodů jsem spokojená. Jsem ráda, že se o prázdninách pořádají turnaje, kde si mohu zahrát se silnými soupeři."

 

Podtrženo, sečteno

Turnaj se organizátorům povedl. A to nejen volbou místa, ale i servisem na místě. Šatna s obsluhou, kde si každý mohl odložit věci. Anti-cheatingová opatření - scanování u vchodu do sálů a posun online přenosu o 15 minut. Anti-covidová opatření. Skvělé rozbory od předsedy Šachového svazu GM Martina Petra, výborného trenéra IM Michala Konopky a hráčů samotných. Vše na profesionální úrovni. K tomu vysoká úroveň hráčů na turnaji. Byla to pro naše kluky čest hrát v mistrovském turnaji spolu s českou elitou. K tomu pro mne překvapivě pěkná Plzeň a podle očekávání chutné pivo :-) Navíc solidní výsledky našich hráčů a jako obvykle dobrá QCC parta (jak děti, tak rodiče). Takže plná spokojenost.

Z našich hráčů nikdo nevyhořel. Výsledkově se celkem zadařilo Zdeňku Vybíralovi, Ladislavu Nagyovi a Daniele Nagyové. Ale největším QCC skokanem byl Zdeněk Chval, který doslova zazářil. Výkon 2063 a přírůstek do Elo +160,4 bodu mluví sami za sebe. Zdeňkovi úplně nevyšel červencový turnaj v Českých Budějovicích. Ale během srpnového čtrnáctidenním šachovém kempu se panu Havlíčkovi podařilo Zdeňka skvěle připravit. Držím Zdeňkovi pěsti, aby se mu dařilo vysoko nastavenou laťku udržet nebo ještě navyšovat v celé nadcházející sezóně.

Kromě našich mladých hráčů jsme sledovali i největší hvězdy turnaje. Byl to i díky online komentářům zážitek. Oběť Richarda Stalmacha v 1. kole (partie byla vyhlášena nejlepší partií turnaje), koncovka partie GM Tomáš Polák vs. GM Vlastimil Babula, koncovka partie GM Zbyněk Hráček vs. GM David Navara, výborné výkony FM Václava Fiňka atd. Paráda.

Děkujeme panu Herejkovi a všem organizátorům za pěkný turnaj. A blahopřejeme k desátému titulu GM Davidu Navarovi.

 

Foto: Ladislav Nagy, volnočasové Daniel Placer

A10_DSC_3393.jpgA25_DSC_3389.jpgA30_DSC_3387.jpgA35_DSC_3385.jpgA40_DSC_3382.jpgA45_DSC_3380.jpgA50_DSC_3371.jpgA55_DSC_3370.jpgA60_DSC_3368.jpgA65_DSC_3367.jpgA70_DSC_3359.jpgA75_DSC_3365.jpgA80_DSC_3356.jpgDSC_3098.jpgDSC_3099.jpgDSC_3100.jpgDSC_3103.jpgDSC_3106.jpgDSC_3108.jpgDSC_3113.jpgDSC_3120.jpgDSC_3124.jpgDSC_3125.jpgDSC_3126.jpgDSC_3129.jpgDSC_3133.jpgDSC_3136.jpgDSC_3140.jpgDSC_3142.jpgDSC_3147.jpgDSC_3150.jpgDSC_3156.jpgDSC_3163.jpgDSC_3164.jpgDSC_3169.jpgDSC_3171.jpgDSC_3172.jpgDSC_3178.jpgDSC_3180.jpgDSC_3184.jpgDSC_3187.jpgDSC_3191.jpgDSC_3196.jpgDSC_3199.jpgDSC_3202.jpgDSC_3204.jpgDSC_3206.jpgDSC_3209.jpgDSC_3213.jpgDSC_3216.jpgDSC_3220.jpgDSC_3220_orez.jpgDSC_3223.jpgDSC_3225.jpgDSC_3226.jpgDSC_3229.jpgDSC_3233.jpgDSC_3236.jpgDSC_3237.jpgDSC_3238.jpgDSC_3239.jpgDSC_3242.jpgDSC_3243.jpgDSC_3246.jpgDSC_3248.jpgDSC_3256.jpgDSC_3259.jpgDSC_3262.jpgDSC_3266.jpgDSC_3269.jpgDSC_3272.jpgDSC_3273.jpgDSC_3274.jpgDSC_3278.jpgDSC_3279.jpgDSC_3280.jpgDSC_3286.jpgDSC_3287_orez.jpgDSC_3288.jpgDSC_3289.jpgDSC_3291.jpgDSC_3293.jpgDSC_3297.jpgDSC_3301.jpgDSC_3305.jpgDSC_3307.jpgDSC_3311.jpgDSC_3314.jpgDSC_3323.jpgDSC_3324.jpgDSC_3328.jpgDSC_3331.jpgDSC_3335.jpgDSC_3337.jpgDSC_3339.jpgDSC_3340.jpgDSC_3350.jpgDSC_3352.jpgDSC_3374.jpgDSC_3376.jpgDSC_3404.jpgDSC_3406.jpgDSC_3412.jpgDSC_3418.jpgDSC_3423.jpgDSC_3424.jpgDSC_3429.jpgDSC_3432.jpgDSC_3433.jpgDSC_3436.jpgDSC_3440.jpgDSC_3441.jpgDSC_3444.jpgDSC_3447.jpgDSC_3450.jpgDSC_3454.jpgDSC_3457.jpgDSC_3458.jpgDSC_3466.jpgDSC_3477.jpgDSC_3481.jpgDSC_3486.jpgDSC_3491.jpgDSC_3496.jpgDSC_3499.jpgDSC_3505.jpgDSC_3508.jpgDSC_3514.jpgDSC_3520.jpgDSC_3527.jpgDSC_3537.jpgDSC_3538.jpgDSC_3541.jpgDSC_3544.jpgDSC_3545.jpgDSC_3546.jpgDSC_3549.jpgDSC_3550.jpgDSC_3555.jpgDSC_3556.jpgDSC_3559.jpgDSC_3561.jpgDSC_3563.jpgDSC_3569.jpgDSC_3574.jpgDSC_3581.jpgDSC_3587.jpgDSC_3588.jpgDSC_3592.jpgDSC_3594.jpgDSC_3601.jpgDSC_3604.jpgDSC_3607.jpgDSC_3608.jpgDSC_3610.jpgDSC_3616.jpgDSC_3620.jpgDSC_3622.jpgDSC_3627.jpgDSC_3632.jpgDSC_3633.jpgDSC_3636.jpgDSC_3638.jpgDSC_3640.jpgDSC_3641.jpgDSC_3644.jpgDSC_3647.jpgDSC_3651.jpgDSC_3652.jpgDSC_3656.jpgDSC_3657.jpgDSC_3663.jpgDSC_3664.jpgDSC_3669.jpgDSC_3672.jpgDSC_3673.jpgDSC_3688.jpgDSC_3701.jpgDSC_3703.jpgDSC_3708.jpgDSC_3710.jpgDSC_3715.jpgDSC_3721.jpgDSC_3723.jpgDSC_3726.jpgDSC_3728.jpgDSC_3731.jpgDSC_3732.jpgDSC_3735.jpgDSC_3736.jpgDSC_3740.jpgDSC_3743.jpgDSC_3745.jpgDSC_3746.jpgDSC_3749.jpgDSC_3751.jpgDSC_3755.jpgDSC_3760.jpgDSC_3769.jpgDSC_3774.jpgF1090234.jpgF1090238.jpgF1090239.jpgF1090245.jpgF1090256.jpgF1090257.jpgF1090262.jpgF1090273.jpgF1090283.jpgF1090284.jpgF1090285.jpgF1090287.jpgF1090291.jpgF1090297.jpgF1090303.jpgF1090305.jpgF1090307.jpgF1090317.jpgF1090321.jpgF1090322.jpgF1090329.jpgF1090331.jpgF1090333.jpgF1090334.jpgF1090336.jpgF1090339.jpgF1090340.jpgF1090343.jpgHSC_3782.jpgHSC_3793.jpgHSC_3794.jpgHSC_3796.jpgHSC_3797.jpgHSC_3799.jpgHSC_3802.jpgHSC_3804.jpgHSC_3813.jpgHSC_3817.jpgHSC_3820.jpgHSC_3821.jpgHSC_3831.jpgHSC_3834.jpgHSC_3838.jpgHSC_3844.jpgHSC_3848.jpgHSC_3849.jpgHSC_3853.jpgHSC_3855.jpgHSC_3856.jpgHSC_3859.jpgHSC_3860.jpgHSC_3864.jpgHSC_3874.jpgHSC_3878.jpgHSC_3880.jpgHSC_3883.jpgHSC_3886.jpgHSC_3890.jpgHSC_3894.jpgHSC_3895.jpgHSC_3898.jpgHSC_3901.jpgHSC_3907.jpgHSC_3908.jpgHSC_3912.jpgHSC_3922.jpgHSC_3932.jpgHSC_3935.jpgHSC_3939.jpgHSC_3944.jpgHSC_3949.jpgHSC_3966.jpgHSC_3970.jpgHSC_3978.jpgHSC_3979.jpgHSC_3980.jpgHSC_3981.jpgHSC_3983u.jpgHSC_3990u.jpgHSC_3994.jpgHSC_3996.jpgHSC_3997.jpgHSC_3999.jpgHSC_4000.jpgHSC_4002.jpgHSC_4003.jpgHSC_4005.jpgHSC_4013.jpgHSC_4015.jpgHSC_4017.jpgHSC_4020.jpgHSC_4023.jpgHSC_4030.jpgHSC_4034.jpgHSC_4035.jpgHSC_4040.jpgHSC_4041.jpgHSC_4044.jpgHSC_4048.jpgHSC_4054.jpgHSC_4060.jpgHSC_4061.jpgHSC_4062.jpgHSC_4069.jpgHSC_4075.jpg


Nejbližší akce

Žádné události

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK