Ladislav Nagy čtvrtý ve Valašské Bystřici

Od 7. do 14. září se Láďa Nagy zúčastnil Openu ve Valašské Bystřici. A vedlo se mu velmi dobře. Skončil na pěkném čtvrtém místě.

 

 

 

 

Láďa se rozhodl využít přítomnosti svého individuálního trenéra pana IM Richarda Biolka na turnaji a vyrazil do Valašské Bystřice. Vyrazil sám. Od cesty ho neodradily ani 4 přestupy na cestě Č.Budějovice -> Praha -> Valašské Meziříčí -> Rožnov pod Radhoštěm -> Valašská Bystřice. Z Č.Budějovic Láďa vyrazil podle plánu v 8:55. Ovšem zádrhel nastal již na prvním úseku do Prahy. Střet vlaku s kamionem na kraji Prahy uzavřel železniční spojení na dlouhé hodiny. Láďův vlak měl projíždět daným místem asi nedlouho po střetu, protože České dráhy v tu dobu ještě neměly zajištěnou žádnou náhradní dopravu. Kvůli problémům se zajištěním náhradní dopravy se nakonec Láďa domluvil se dvěma Rakušany a jedním Indem a vzali si společně taxík na hlavní nádraží. Díky zpoždění Láďa nestihl spoj z Prahy a tak jel později. Nakonec do cíle zdárně dorazil ve 20:30. Cestoval tedy 11:35 hod!

Devítikolový turnaj se hrál tempem 90 minut / 40 tahů + 15 minut do konce partie + bonus 30 s za každý provedený tah.

Láďa byl nasazen jako turnajová osmička ze 78 startujících. Díky tomu, že se mu v turnaji od začátku dařilo, tak se držel v popředí a měl možnost si zahrát řadu partií s dobrými soupeři. Celým turnajem prošel bez porážky. Mezi cenné patří výhra nad FM Liborem Zvolánkem (2154) a remízy s Janem Mikešem (2362), IM Milanem Babulou (2185), Martinem Vystrčilem (2106) a FM Vladimírem Karlíkem (2100).

Láďa získal 6,5 bodu a skončil čtvrtý. Třetí místo mu těsně uniklo až na druhé pomocné hodnocení. Mezi zúčastněnými juniory skončil druhý.
S výkonem 2193 a s +60 body do FIDE Elo může být jistě spokojen. Nová hodnota Fide ELO 2140 znamená zisk normy kandidáta mistra.

A jak zhodnotil turnaj Láďa?
Turnaj se mi líbil. Občas mi pomohlo štěstíčko, ale s výkonem jsem spokojen.
Ve volných chvílích jsme sbírali houby nebo jsme hráli deskové hry. Biolkovi jsou v Době kamenné opravdu dobří.

Fotografie jsou převzaty z webu pořadatele. Děkujeme za souhlas se zveřejněním.

 

obr01.jpgobr03.jpgobr15.jpgobr42.jpgobr50.jpgobr51.jpgobr56.jpgobr60.jpg